ZPĚT

Recenze:

Láhev: Blair Athol 1997 12 yo Signatory
Autor: Hunter
WB
Aroma: Svěží, medově citrusová vůně, ke které se přidává meloun a travnaté tóny. Příjemný dojem.
Chuť: Čekáte hladké jemné pohlazení? Omyl, tahle kráska na to jde zostra, suchý dojem, opět travnatost, dřevo. Dozvuk střední, v suchém stylu, po několika minutách se ozve ještě opálené dřevo, toastovost.
Shrnutí: Velká neznámá, první ochutnávka z palírny Blair Athol, a můžu říct, že nezklamala, jedná se o solidní, poměrně originální pití.
Body: 83

Autor: Króča
Aroma: velmi příjmené a svěží = bavilo mne.. takže ananas, obilí při žních, ostré traviny, pod prvotní kyselostí ananasu sladký základ a také odstíny bílého vína..
Chuť: lehounká.. spíše dřevěnná a při delším pobytu na jazyku jsem zaznamenal cosi mírně kouřového
Dozvuk: vcelku perlí.. dřevo zde začíná být lakované a postupně hořkne, což mi nelahodí.. také mírně pražený.. lehká kouřovost se drží
Shrnutí: ve vůni mne bavila a celkové vyznění v mých očích hodně zachránila.. v chuti spíš jednodušší záležitost a finish v průměru.. pro nenáročné popíjení velmi vhodná, ale za účelem vychutnávání bych šáhl po jiné lahvince

Autor: Nethar
WB
Aroma: nakyslé ovoce, tráva, tipoval bych lehčí Lowland styl, trochu "mé" dřevité kokosovitosti, po delší době káva a vlastně i ta sladkost
Chuť: plná sebevědomá chuť, sladkodřevitá, pepřová/pikantní, ale ne přehnaně
Dozvuk: taková ta "pozitivní" hořkost - čisté dřevíčko a tráva, zůstává dlouho na jazyku, není nijak uměle sladká nebo hořká, možná nejslabší část představení, ale dobrá
Shrnutí: příjemná čerstvá vůně (vybavil se mi Bladnoch) je vystřídána silnou pevnou ostrou chutí a následně středně dlouhým a spíše jenom průměrným dozvukem

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.