ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour 100 Proof
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Ve vůni sherry mísící se s květinami.
Chuť: Extra silná, dřevitá, se suchostí sherry, bohužel ale i nahořklá. Na řadu musela přijít voda a ta jí hodně pomohla, na jazyku pěkně zesládla. Ačkoliv chuťově se dojem po přidání vody zlepšil, tak nahořklá dochuť bohužel přetrvává.
Shrnutí: Jak se všech pět whisek oficiální části představilo ve skvělém světle a zklamání jsme se nedočkali, tak na volném baru už to přišlo. Od takového kousku jsem čekal víc, škoda
Body: 83

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Aberlour mám docela rád a ani tady vůně nezklame. Bohatá, sladká, medová, můžu říct přímo rumová (testovat zcela naslepo, s některými rumy v klidu ve vůni zaměnitelná), to jsem nečekal, tak hutná je.
Chuť: Kyselá ostrost alkoholu se objevuje velmi rychle. Stále se v ní prolínají bohaté tóny z chuti, ostatní zmiňovali hořkost, ale i když se na ní soustředím, nenacházím jí tam (bez vody), chutná mi to.
Dozvuk: Je velmi výrazná, stejně tak je intenzivní i dozvuk, ale ačkoliv je silný, je překvapivě docela krátký.
Shrnutí: Voda ve vůni výrazně ubírá grády, chuť sice zpříjemní (ředí alkohol), ale pak už se hořkost objevuje (možná mně jí předtím přebila síla alkoholu), stejně tak je nepříjemná dřevitost i v dozvuku. Nejsem bohužel z těch, co by si užívali cask strength, což je škoda, protože whisky je v originále velice dobrá, tak mě potěšila. S vodou už je to ale šeď a průměr.

Autor: Žiži
Aroma: mírně ovocná (po naředění více), trocha sladu, mírně sladká, trocha koření (po naředění)
Chuť: ovoce, trocha sladu, špetka koření, hřejivá
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, mírně ovocný a sladový, hřejivý, později mírně kořeněný
Shrnutí: slušná whisky, dobrá na zahřátí, dá se vpohodě pít neředěná
Body: 77

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.