ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glengoyne 10 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Čerstvě nařezané dřevo. Seno.
Chuť: Vyrovnaná, nehořká, jemná, přesto žádná zbabělost, chválím.
Dozvuk: Jemný, nižší hlasitost, středně dlouhá délka, podbarvený velmi příjemnou nasládlostí.
Shrnutí: Docela mě zaujala. Dobrá jemná whisky bez negativních dojmů. Moc nestojí, není tak profláknutá, myslím, že ji třeba začátečníkům můžu v klidu doporučovat jako skvělý start mezi single malt. Na WB v bodech žádný zázrak, ale mně osobně zaujala víc než její 17y bratříčkosestřička, která mi dle poznámek přišla už dost dřevitá.

Autor: Radek
Aroma: Takové syrové, skoro industriální..... po chvíli usilovného čichání se mi vybavila malířská paleta a vůně barev na ní, rumělka, svinibrodská zeleň a tak a v pozadí registruju stopy zahradních jahod.
Chuť: Převládá drsnost a hořkost, ale ta jen mírně.
Dozvuk: Hřejivý, to je asi typická vlastnost whisek Glengoyne.
Shrnutí: Hmmm, taková ještě dost mladá whisky, ale po chvíli popíjení si člověk zvykne, takže to není v tomto případě nic špatnýho. Podobnou nevycválanost jsem kdysi cítil u pětiletýho Glen Granta, ale tam už to bylo dost tragický, což tady není.
Body: 78

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, sladové. ovocná nakyslost letních jablek, starší dřevo, barevné burizony. zelené meruňky, štěrk. taková old style klasika. lehčí, svěží. asi mix AO a sherry. (b.1+/3)
Chuť: dřevo, nasládlost, pikantnost, štěrk. trochu nahořklosti ořechů. řidší. šťavnatí - citron, nezralé blůmy, slivovice. (b.2/4)
Dozvuk: sladký, vanilkový. dřevo a hodně tmavé čokolády. příjemný. (b.1/2)
Shrnutí: normální, průměrná whisky. neurazí, nenadchne. ze slepého trojtestu se nakonec vyklubaly Glengoyny. nepřekvapivě výsledné pořadí od 10, 12 po nejlepší CS5. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.