ZPĚT



Recenze:

Láhev: Arcane 12 yo Extraroma
Autor: Hunter
Aroma: Vůně se naprosto vymyká všem zkušenostem s rumy, které jsem kdy ochutnal. S popisem jsem měl velkou práci, je tak zvláštní a výrazná, a míchá se v ní tolik složek, že to byl opravdu oříšek nějak dojmy kloudně sepsat. První dojem byl, jako by v ní byly rozpuštěné bonbóny, které si pamatuju z dětství, ještě ze socialistické éry, jmenovaly se snad Bari mandle, měly mandlový tvar a byly posypané kakaem, vevnitř s náplní. Už jsem je strašně dlouho neměl, a nejsem si úplně jistý, že jsem tu vůni přiřadil správně, ale ten dojem tu dominuje. Krom této složky objevíte i hořkou čokoládu na vaření, když ji rozpouštíte v rendlíku nad ohněm, trochu mentolu nebo větrových bonbónů, špetku cedrového dřeva, možná až františka nebo kadidla z kostela, velkou dávku mixu tropického ovoce, dokonce banány a kokos.
Chuť: Chuť je sice jemná, ale dostatečně plná, nic tenkého. V druhé vlně po prvním jemném dojmu zase ty bonbóny, spolu se sladkostí.
Shrnutí: Kdybych bodoval zvlášť originalitu, dal bych plný počet. Je to úplně jiný zážitek než rumy z Karibiku, i jiný, než byl zemědělský rum Clément z Martiniku. Pokud budete mít možnost a chcete si rozšířit rumové vzdělání, určitě ochutnejte. A to nepíšu jen proto, abych zjistil, zda v tom ty bonbóny pozná i někdo jiný, i když přiznávám, že by mě to moc zajímalo.
Body: 88

Láhev: Arcane 12 yo Extraroma
Autor: Kobalt
Aroma: Chladivý, ovocný, vegetace, sladkost, bari mandle, tropické ovoce, citrusy, bonbony, sladká zatuchlost.
Chuť: Plná, bari mandle, tropické ovoce, sladké koření, sladké dřevo, pikantní, sladký, bonbony, želé, jemný ale živý.
Dozvuk: Bonbony a želé, bari mandle, třtinová sladkost, sladké želé.
Shrnutí: Dost dobrý rum, je zajímavý a přitom svůj. Zaujal.

Láhev: Arcane 12 yo Extraroma
Autor: josé
Aroma: výrazné, příjemné. sladké. karamelizovaná hruška se skořicí přelitá horkou čokoládou. kokos, vanilka, medové koláčky. zvláštní, možná až umělé. připomíná mi mléko po opalování, co jsem kdysi měl. (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3. odpovídá vůni. lakované dřevo A.O., výrazná čokoláda s kokosem a vanilkou zakápnutá ananasovou šťávou. ždibec hořkosti. hutná, mazlavá. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. kokosovoananasový, zázvorově pikantní s mátou. po delší době se ozve agricole zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: o hodně lepší než Delicatissime. jsem rád, že mám doma celou flašku. navíc se dá sehnat za velmi slušnou cenu. (b.1/1)
Body: 6


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.