ZPĚT

Recenze:

Láhev: Drambuie
Autor: Hunter
Aroma: Bylinná vůně, připomíná mi Klášterní tajemství, možná trochu i Praděd, mateřídouška, pod tím vším je schovaná ještě klasická sladová vůně whisky.
Chuť: V chuti med, bylinky, hašlerky a trocha lékořice.
Shrnutí: Představoval jsem si tento whisky likér trošku jinak, tedy v chuti mé očekávání celkem dobře naplnil, v aroma je to výhradně o bylinkách, čekal jsem víc medu a whisky.

Ve výsledku pěkný dezert, já holt se sladkým problém nemám. Zakoupil jsem jako dárek mamče k narozeninám a zabodoval jsem, je to asi víc pití pro ženy než pro muže, ale mlsouni si taky pochutnají.

Autor: Ike Blaster
Aroma: Velmi sladké, lékořice, spousta bylinek, pampeliškový med, v pozadí lehce mentol. První asociace - hašlerky
Chuť: Spousta sladkého medu zakončená mentolovou štiplavostí. Naředěním přestává být tak lepivý, chuť si uchovává.
Dozvuk: Dlouhý a sladký
Shrnutí: Je to takový "tlamolep", přesto se pije příjemně (po malých dávkách). Ideální na takové to Vánoční mlsání :D Snese i velké zředění, což myslím mohu s klidem doporučit (zřejmě nebude ani špatná kombinace s ledem).
Body: 85

Autor: Nethar
Aroma: Sladkost, pendreky, různé bylinky, které nedokážu pojmenovat. Ve vyprázdněné skleničce máta.
Chuť: krémově hustý, velmi sladký, medový, přesto štiplavý, tak nějak zázvorově
Dozvuk: sladce lepivý, co bychom také čekali
Shrnutí: Pokud máte chuť si osladit život - a to výrazně osladit - Drambuie vás nezklame. Ženě krásně voní (perníky), i když je na ni moc silný, další pokusy na ní učiním s ledem. Na vůni je spíše bylinkový, zatímco v ústech se projeví medová lepivá sladkost. Všeho s mírou, občas si zobnout místo čokoládky, chutná mi.

Autor: grapherx
Aroma: slaďoucká, med, bylinky, v pozadí náznak pendreku
Chuť: Medová, jemná, sladká, později trošku si štipne
Dozvuk: Sladkost rychle vymizí, zůstává jemné štípnutí a na pozadí opět pendrek
Shrnutí: Velmi dobré. Zde rozhodně nezůstane jen u vzorku. :)

Autor: tornado
Aroma: Nejprve mě do nosu doslova uhodila silná vůně koření. První co mě napadne je maggi. Je v tom také cítit lihovitost, která při silnějším přivonění nepříliš hezky zaštípe. Tohle moc pro můj nos není a bohužel to značně kazí dojem při pití. Po chvilce odvětrání se projeví sladkost, lékořice a špetka brandy / vínovice, bohužel do nosu štípe furt.
Chuť: Těžká medová sladkost, decentně zahřeje jazyk.
Dozvuk: Medová sladkost pokračuje s nepatrnými náznaky lékořice, badyánu a zázvoru. Občas i náznaky kávových tónů, opět mi to v něčem lehce připomíná maggi.
Shrnutí: To co jsem ucítit při přivonění ve mě vyvolalo určité obavy. Samotná chuť a dozvuk to ale částečně napravili. Whisky v tom nepoznávám. Celkově vzato to není úplně špatný tlamolep, celou láhev bych si ovšem nekoupil, po pár doušcích jsem naprosto přeslazen. Porovnal jsem s Medovým Žufánkem, kterého mám docela rád. Drambuie má znatelně hutnější a temnější chuť, Medový Žufánek mi přišel jemnější a víc svěží.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.