ZPĚTRecenze:

Láhev: Dalwhinnie 1981 DE
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazná vůně, kde je vliv sudu po sherry dobře patrný, ale vyznění není suché, spíše lehce nasládlé. Sušené pomeranče, vánoční koření, místy je až peprná a dokonce se zdá i lehce zakouřená.
Chuť: Čokoláda, hodně sherry, ale na jazyku už nepůsobí nasládle, jako byla ve vůni, mám z ní sušší dojem.
Shrnutí: Byl jsem moc zvědavý, jaký styl se dělal u sherry whisek před více než třiceti lety, čekal jsem něco výrazného, a to se potvrdilo. Jde o hutnou, přímočarou whisky, která se s ničím nemazlí. Na tuto lahev už narazíme jen na whiskyaukcích, jako se to povedlo u této konkrétní Netharovi, zajímavostí je i to, že se jedná o ročník jeho narození, což lahvi dodává punc osobitosti. Podařený nákup.
Body: 85

Láhev: Dalwhinnie 1981 DE
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: sladká, krásně medová, přiměřeně výrazná, sherry, nějaké nos protahující bylinky (máta?)
Chuť: mírně nasládlý start, kořenitá, z degustace jsem měl poznamenáno kávová, s odstupem tu směs sladkosti a drsné dřevitosti musím spíše poupravit až k mírně rašelinnosti
Dozvuk: na počátku chvilku višně v čokoládě, ale rychle to pohasne, středně dlouhý až krátký se zbylým zaštipováním na jazyku
Shrnutí: Oproti degustaci, kdy jsem z ní měl vyrovnaný, výrazný voňavě sladký dojem, musím po dalších přechutnáních ještě více vyzdvihnout krásnou vůni, která je opravdu bohatá a prostě mě baví, chuť je tak nějak povedená, ale dozvuk musím naopak s odstupem trochu pokárat. Ve výsledků stále dobrá whisky, ale hlavně díky té skvělé vůni.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.