ZPĚT

Recenze:

Láhev: Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7 yo
Autor: Hunter
Aroma: Medově kořenitá vůně, za tímto dominujícím prvkem můžete v aroma najít i kávu, skořici a hřebíček. Nad tím najdete ve sklence i ostrost alkoholu, a to i přes to, že ho má jen 34%.
Chuť: Srovnával jsem přímo s Legendario Elixir de Cuba 7y, a Capitan Bucanero není oproti němu tak hutně sladký a likérový. Ale to jen v přímém srovnání, jinak je i Bucanero sladký dost. V chuti krom zmíněné sladkosti hřejivý, kořenitý dojem, s poměrně dlouhým dozvukem.
Shrnutí: Vzorek mi donesl kolega z práce. Přijde mi na půli cesty mezi Legendario Elixir de Cuba 7y a Captain Morgan Private Stock, který jsem souběžně testoval, a jeho recenze se na fóru brzy objeví.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká vůně, rumové pralinky a višně v čokoládě.
Chuť: Dost sladká, ale ne tolik hutná. Hořká čokoláda, káva a trocha těch višní.
Dozvuk: Čokoládový (chutí i stylem).
Shrnutí: Dost sladký rum, ale ne až tolik likérový. Opakování bych se vůbec nebránil, pokud bych měl náladu na jeden panák něčeho sladkého.

Autor: buccaneer
Aroma: Vůně už sama o sobě napovídá, že se jedná o slaďoučký rum. Lehce lze rozpoznat medovou vůni, karamel, dále cítím vanilku, švestky.
Chuť: Před napití doporučuji nechat chvíli odvětrat ve sklence. Alkohol se zklidní a ustoupí i taková karamelová hořkost. Naopak ještě více vynikne sladká medovo-mandlová chuť, rozinky, švestky - připomíná hořkou studentskou pečeť.
Dozvuk: Dozvuk je poměrně dlouhý, mandlově kořeněný ovšem né moc příjemný, v puse mi zůstává umělá pachuť.
Shrnutí: K tomuto rumu mám zvláštní vztah, jelikož to byl můj první karibský rum. Rád se k němu vracím a vždycky tu mám někde flášu v záloze. I přes poměrně nízkou voltáž (osobně mi vůbec nevadí) není zcela „nefunkční“ a víte, že pijete něco alkoholického. Navíc s cenovkou do 400,- Kč nemáte pocit, že vás právě přepadla banda beznohých jednookých hrdlořezů. Určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Autor: tornado
Aroma: Nepříliš výrazné. Lehce skořice, třešně a nepatrný náznak koňakových tónů.
Chuť: Příjemně sladká. Třtinový cukr, čokoláda, smetana. Decentní pálivost.
Dozvuk: Velmi rychle odezní a zanechává nasládlý dojem.
Shrnutí: Vzorek mě ničím neurazil, ale ani neohromil. Hezky sladké, nenáročné pití.

Autor: tornado
Aroma: Lehčí, likérově sladké. Trochu koření, dominují sladké třešně a višně, dále med a špetka skořice. Zblízka se přidá vanilka. Po odstání třešně ustoupí a nepatrně se zvýrazní skořice.
Chuť: Skoro likérově sladká. Třešně, med a vanilka.
Dozvuk: Krátký. Sladkost se zvýrazní a zanechává dojem po třešních.
Shrnutí: Jak se dívám, tak už jsem ho jednou měl. Ani tentokrát mě ničím moc nezaujal.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.