ZPĚT

Recenze:

Láhev: Malecon 8 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně působí na počátku dost suchým dojmem, skořice, hřebíček, cedr, kůže. Aroma mi zprvu přišlo dost uzavřené, ale stačilo víc zakroužit sklenkou a vůně se otevře, zvýrazní. Po nějaké době, i když se mi na začátku zdál suchý, se vynoří až nasládle kořenité tóny, dokonce i lesní med.
Chuť: V chuti lehce nasládlá kořenitost, kůže. Celkem přesně odráží aroma. Na 8 let působí nezvykle vyzrálým dojmem, na jazyku úplně pohladí.
Shrnutí: Vzhledem k ceně (v průměru kolem 4 stovek, někde jsem ho ale viděl i za 366 korun) moc zajímavý kousek, marně vzpomínám, že bych dal někdy takhle levnému rumu tolik bodů. Jen si tak říkám, jak asi budou chutnat jejich starší rumy, když jejich portfolio obsahuje rumy 5y, 8y, 12y,15y,18y,21y, 25y a Malecon Esplendida1979. Aby mi ještě stačila stobodová stupnice.Po Abuelu 12y u mě Panama znovu zabodovala.Vzorek jsem opět koupil v baru Dno pytle 2.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Jemný líh (aromatický technický líh?), kakao, sladká ovocnost, trocha kávy.
Chuť: Hladká, řídká, pálivá. Čokoláda, kakao, sladká ovocnost, hořká čokoláda.
Dozvuk: Sladké kakao, sladká ovocnost, hořká čokoláda.
Shrnutí: Jednoduchý, nevyzrálý. Styl chuti je klasika. Za tu cenu asi slušný.

Autor: Nethar
Aroma: Á, úleva, další slepý vzorek od Radka (děkuji), tentokrát cítím rum, nechce mě zabít ;-) Jemná rumová vůně, nepříliš hutná, jen takové smetanové, kávové, slabší intenzita.
Chuť: Sladké, časem na otáčkách ani moc nepřidává, spíš na nějaké kávovitosti, celkově jemné, dobře pitelné, prostě rumové.
Dozvuk: Středně dlouhý, umírněně nasládlý, trochu dřevnaté kořenitosti, káva nebo snad kakao, není to špatné.
Shrnutí: Tak dobrý, to je rum a v těch se nevyznám, tak se není čeho bát :-) Není špatný. Vytknul bych mu snad jenom nižší výraznost, ale to může být i výhoda. U mě dobrý ;-) Ze třech vzorků nepochybně ten nejchutnější.

Autor: Radek
Aroma: Kůže.
Chuť: Sladký, trochu jako sirup bromoformi…. pamětníci možná pamatují, býval v lékárnách při nachlazení, na závěr pikantně hořkne.
Dozvuk: Lacinný cukr
Shrnutí: Nic zvláštního, ale vzhledem k ceně to není až tak marná volba.
Body: 81

Autor: josé
Aroma: slabší lihově rozředěné. rozteklá mléčná čokoláda, vanilka, maličko nakyslých citrusů - pomeranče, lehce dřevo, káva, květiny. takové klasicky rumové, ale chybí mu hutnost (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. lehký rum. pikantní hřejivě kořenitá. dřevitá nahořklost. tmavá čokoláda s pár kapkami citrusů, karamel (b.1/4)
Dozvuk: sladší, výrazně větrový, skořicový. kandovaná pomerančová kůra, kofila (b.1/2)
Shrnutí: zajímavý. takový letní párty rum z ranku těch levnějších. svěží, větrový. moc jsem nečekal, neurazil (b.1/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.