ZPĚT

Recenze:

Láhev: Nikka All Malt
Autor: J.K.Ch
Aroma: Alkoholová, výrazně sladová, jablka, karamel, vanilka
Chuť: Docela ostrá, nahořklá, se sladkostí, čerstvý cigaretový tabák, ovocnost, opět vanilka a karamel, docela štiplavá.
Dozvuk: Stopy vanilky stejně jako karamel projdou skrze celou ochutnávku od vůně přes chuť až do dozvuku, také jistá dřevitost z chuti se přenese do dozvuku. Ten ale není příliš dlouhý. Objevují se v něm vlašské ořechy, pepř a náznak citrusů.
Shrnutí: Proti Nikka Pure Malt Black je tohle ostré nevyladěné a ještě jednou zbytečně ostré.
Body: 71

Autor: Kobalt
Aroma: Sláma a ovoce, lehce těžší tóny připomínající sherry a čokoládu.
Chuť: Hladká a sladká s alkoholovou perlivostí. Sláma a nevýrazné ovoce.
Dozvuk: Sláma a seno s trošičkou čokolády, pokračuje do ovocna lehce se dřevem.
Shrnutí: Slušně výrazná ale píše jednodušší whisky. Špatná není, ale tenhle styl mě nějak neoslovil.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sice tedy oficiálně blended malt, ale cítím vanilkovitou bourbonovitost, trochu umělohmotnosti, ale ne přehnané. Výrazné oříšky a zvláštní nahořklost už ve vůni. Potud je to ale dobré, nakročeno správně.
Chuť: V chuti jednoduchá, není hořká. Není jemná, ale ani ne příliš ostrá.
Dozvuk: No zvláštní, stále mi to chutná jako nějaká grain whisky, porovnám-li to tedy s těmi pár grain whiskami, co už jsem pil. V ústech zůstává vanilkově sladký dozvuk.
Shrnutí: Nejsem unešen. Do vyhlášení první trojice blended malt se nedostane, to tam spíše nechám volné místo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.