ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour A'bunadh batch 38
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Krátký úvodní okamžik vždy svěžejší styl vůně - citrusová, pomerančová - ale rychle přechází do něčeho sladšího a hlavně hodně kořenitého. Kožená, perníková.
Chuť: Sladká, ale rychle to převálcuje velká síla alkoholu, jasná cask strength. Zatuchle sladká.
Dozvuk: Jazyk ještě pálí, ale v krku doznívá nasládlá whisky s jenom mírnými stopami dřevité kouřovitosti.
Shrnutí: No tak to jsem překvapen. Včera nebo předevčírem jsem testoval batch 37 a moc mi sednul, krásná vůně a dobře mi i chutnala. Tady jsem ale někde úplně jinde - vůně je těžší, kořenitější, koženější. V procentech minimální rozdíl - 59.6 oproti 60.3, přesto je takhle na mě masakrální (a to jsem dnešní večer docela rozpitý) a batch 37 mi prostě jenom přišel šikovně ostrý. Jaké máte zkušenosti, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými A'bunadhy, kdo jste jich měl víc? Je možné, že je to úplně jiná whisky? Jestli ne, tak jsem hodně rád za rozhodnutí nebodovat vzorky. Jestli ano, tak mě to docela udivuje, čekal bych menší rozdíly (u batche 37 jsem si udělal hvězdičku - tip na koupi - to mě tady ani nenapadne).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.