ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Anonymous
WOL
Aroma: Silná vůně čokolády, vánoční cukroví a meruňkový kompot (jak jsem se kdesi trefně dočetl [i]"voní jako Vánoce"[/i]
Chuť: Je opět docela silná, sladová a chutná trochu opravdu jako ono portské víno
Dozvuk: Středně dlouhé, hodně hřejivé, opět se dostaví meruňky, tady lehce nezralé spíše než kompot, ale celkově je dokončení asi nejslabším místem teto whisky
Shrnutí: Krásně voňavá sladká whisky těžšího a plnějšího charakteru, kde ovšem ono aroma převyšuje její celkové vyznění. Hodí se spíše do chladnějších dní a myslím, že by hodně chutnala i ženám.
Body: 77

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Cyra
Aroma: Čokoláda, pražené mandle, pomeranče, zase čokoláda. Marcipán s malou stopou vanilky. Dále vřes, med.
Chuť: Sladká, olejnatá se špetkou soli, slazená káva, čokoláda, vanilka, ale i kouř. Po delší době ostřejší.
Dozvuk: Krásně hladký. Zde už spíše hořká čokoláda, ale také bílá káva. Obláček kouřek. Na konci působí, jako kdyby se vše nořilo do másla.
Shrnutí: Dobrá a vyvážená "čokoládová" whisky. Chce trochu času. Ze začátku nic moc, ale čím více jsem ochutnával a zkoumal, tím více mi chutnala, takže do budoucna uvažuji o nákupu.

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Hunter
Aroma: Bohatá, nevoní sice totožně jako Portské, ale rozhodně si z portského část buketu přebírá, výrazné jsou přezrálé plody (mandarinky) nebo spíše šťáva z mandarinkového kompotu.
Chuť: Hřejivá, oproti vůni lehce pokulhává, kořenitá, dřevitost, středně plná.
Shrnutí: Oproti základní 10y je to pro mě jednoznačně posun k lepšímu.
Body: 81

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Méně zralé ovoce, a méně zralá hruška obdobně jako v Glenmorangie 10 Yo. Jemný vliv portského vína. Někde jsem viděl psáno Vánoce. A ano, ty tam jsou.
Chuť: Zvláštní hřejivé hruškové aroma, čokoládová lanýžová bonboniéra, náznak hroznů a jemná hořkost snad jako by rozkousnutá pecka hroznů a nezralé ovoce. Stopy vysokoprocentní čokolády.
Dozvuk: Dozvuk je docela dlouhý, ovocný, s náznakem pomerančů a nějaké pro mě neidentifikovatelné exotické ovoce. Obecně je dozvuk sušší a mírně nahořklý.
Shrnutí: Celkem slušná whisky, ale není to úplně můj styl. To ovoce bych ocenil zralejší. Na druhou stranu na to, že byla v sudech po portském, je docela svěží. Takže milovníci lehčích a svěžejších whisky by si mohli přijít na své.
Body: 80

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Nethar
Aroma: Óóó, tak nevěřím, že tohle jsem si vsugeroval, cítím čisté krásné portské, asi to fakt v těch sudech bylo - chvíli přikryjte a vyzkoušejte ten první příděl. Co víc říct? Mírná vinná nakyslost se ztrácí v těžkém sladkém oparu. Sladké sušenky, banány, v pozadí nakapaný citrón
Chuť: hustě medová, sladká a kořeněná
Dozvuk: dlouhý, velmi dlouhý, trocha koření, hodně sladkosti, mírná hořkost, ale spíše ve stylů grepů či toho koření než něčeho nepříjemného
Shrnutí: velmi tmavá na pohled a stejně "hustá" i uvnitř. Silně sladká, s vypilovanými charakteristikami, máte-li rádi sladce ovocné Higlands, tohle je jejich vyvrcholení. Nemáte-li je moc rádi, tohle je jejich vyvrcholení :)

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Radek
Aroma: voňavá, cítím pomeranče
Chuť: sladké pomeranče, ale asi byly sklizeny o trochu dříve než měly, neboť mě štípou na jazyku
Dozvuk: ta štiplavost přetrvává i v dozvuku
Shrnutí: no tak chuťově to neni špatný, ale bohužel svojí štiplavostí mi zcela zkazila umělecký dojem.... tohle asi nebude ta pravá sudová úprava pro mne
Body: 81

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Rescue
Aroma: Krásné, jemné, ale přesto plné, jemně hrozinky, końakovitá dřevitost, květinky, sladkost, jemně portské…
Chuť: nic konkrétního co by mě oslovilo, jemně štiplavá, v náznaku dřevo, které v závěru hořkne
Dozvuk: krátký až středně dlouhý, hřejivý a třošku nahořklý..
Shrnutí: Není to špatné, ale nějak mi tam nevyhovuje ta hořkost…opět, stejně jako u 10y převládá aroma nad zbytkem..

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Torrez
WB
Aroma: Hutná sladkost, šťavnaté ovoce. Tězce portské víno, které teče proudem. Prašná dřevitost, sladko-kyselé (zelená jablka). Sladké bonbóny, hroznový cukr, dětské žvýkačky. Lehká pepřovost. Dřevitost v závěru nemůže chybět.
Chuť: Krásná plná chuť, sladká po červeném ovoci. Portské víno. Drobné náznaky hořkosti, které však nevyústí v nic závažného. 46% je cítit, ideální síla v tomto případě. Trošku kouře, uzený sýr.
Dozvuk: Těžké portské, příjemno. Na nerašelinu dlouhý a dobrý.
Shrnutí: Zcela podmanivá whisky, láhev už skoro nemám. Zajímavější než Lasanta, takže za mě #1. :clap:

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Výrazná vůně, při hlubším nádechu nepatrně štiplavá, jejíž nosnou linkou je ostřejší kořenitá ovocnost (ovoce nakyslé, plně zralé i kvasící, přičemž dominují pomeranče) s přídavkem mentolu, kůže, hořké čokolády a zřetelné dřevitosti. Ta místy přechází až do lehké zatuchlosti. Postupně se odkrývá také připomínka medu a sušeného ovoce.
Chuť: Plnější tělo, příkladně silné. V ústech se projevuje většina toho, co už zaznamenal nos. I když během úbytku přibližně první třetiny lahve byla na pozadí patrná určitá kovovost. Později ale tato přiznávka začala ztrácet na své intenzitě a stávala se čím dál méně významnou.
Dozvuk: Postupné odeznívání chuti. Na jazyku a patře pak přebývají stopy sušeného ovoce, čerstvého dubového dřeva či právě posečené trávy.
Shrnutí: Velmi dobrá whisky. Nebýt oné příchuti kovu, bez které by jí to slušelo mnohem víc, dala by se považovat i za jakousi mladší a energičtější alternativu ke Glenfiddichu 18 yo Small Batch Reserve; sice krapet s odlišným odstínem ovocné nasládlosti – nejspíše tady sehrává roli vliv sudů po portském, každopádně obdobně příjemným.

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: josé
WB
Aroma: lehce ovíněná nakyslost, mírně zatuchlé sherry. jablka, dřevo, maliny, perník, tabák, kovovost. výrazné, ale úplně mi nesedí. (b.2/3)
Chuť: výrazně karamelová ovocnost, nasládlé jablečné křížaly, hrozinky. zakápnuté kyselejším šťavnatým citronem. kořenité brnivé dřevo, pálivá. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladkost ovoce. výrazně hřeje. čokoláda, ořechy, větrovost. (b.1+/2)
Shrnutí: to bych viděl na sudy po sherry. ne? aha tak portské. příjemná, výrazná. pořadí v trojtestu: Quinta Ruban, Tayne, Tarlogan. (b.0/1)

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: joy
WB
Aroma: zralé ovoce, trocha dubu, koření, citrusy
Chuť: nasládlá chuť s kořením, pak se projeví sladké víno, opálený dub to vše stále za závojem koření
Dozvuk: nasládlý, dřevitý, kořeněný, skořice
Shrnutí: Oproti Lasantě mi tahle přišla daleko více kořenitější v chuti i dozvuku a tudíž pro mě horší. Navíc i koření přebíjí chuť, takže se zdá, že je tam i méně smyslových zážitků

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: lalos
WB
Aroma: Bohatá, viskózní sladká vůně, tající oříškový nugát, maliny, trošku rušivá vůně mýdla
Chuť: 46% jí sluší. Ostřejší, lehounce větrová chuť mentolky, vanilka, mírně zvětralé červené víno
Dozvuk: Dlouhý, sladký a hřejivý. Náznaky kávy a vánočního koření
Shrnutí: Oproti „letní“ desetileté je tohle taková listopadová hřejivá čokoládová whisky. V porovnání s Lasantou v téměř stejné cenové relaci Quinta jasně vyhrává

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Mléčná čokoláda, hrozny.
Chuť: Voní lépe než chutná. V chuti je zpočátku lehce sladší, ale časem spíš kyselejší a sušší.
Dozvuk: Suchý, lehoulince kouř.
Shrnutí: Pamatuju si, že tohle bylo pro mě tenkrát zklamání, po různých recenzích jsem očekával víc a popravdě to byl asi nejslabší kousek celé degustace.

Láhev: Glenmorangie Quinta Ruban
Autor: Žiži
WB
Aroma: ovocný desert, rozkvetlý ovocný sad, oříšky, těžké sladké tóny
Chuť: ovocné tóny, citrusová kůra, šťavnatá, stopy ořechů, tmavá čokoláda
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný, mírně nahořklý (dřevo)
Shrnutí: další příjemně ovocná Glenmorangie s trochou ořechů, po naředění je méně hořká
Body: 84


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.