ZPĚTRecenze:

Láhev: Zaya Gran Reserva 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Bohaté aroma je výrazné, hřejivé, silné. Kůže a karamel se zde mísí s hřebíčkem, propolisem a medicínskou vůní, tak typickou pro Angosturu.
Chuť: Velmi příjemně nasládlá, jemná, uhlazená chuť, s trochou hřebíčku, který svým suchým dojmem vyvažuje sladkost. Dozvuk je velmi dlouhý, medicínsky angosturovský, ale má po delší době až trochu dřevitě medicinální suše svíravý dojem, tento dojem se dostavil až asi po jedné až dvou minutách po vypití. Trošku vada na kráse, měl jsem už napsané body nad 90, ale za tuhle chybku koriguju.
Shrnutí: I po drobné korekci je to ve výsledku krásných 90 bodů. Hodně mi připomíná Angosturu 1919 a 1824, ale v chuti přidává navíc nasládlý rozměr. Petrovi K. děkuji za možnost zakoupení vzorku!
Body: 90

Láhev: Zaya Gran Reserva 12 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Jemná, sladká jemná čokoláda, měkká, svěží, sladké víno, vanilka, tmavý jemný karamel.
Chuť: Jemná, středně plná, kakao, čokoláda, velmi příjemná.
Dozvuk: Méně sladký, lékořice, karamelové dřevo, sladký karamel, jemná čokoláda.
Shrnutí: Jemný a výborný kakaový rum.

Láhev: Zaya Gran Reserva 12 yo
Autor: josé
Aroma: jemná vanilka, vanilkový cukr. sladké, čokoláda, lískové ořechy. maličko lihově živé. je to slabota. v lahvi zbývalo už jen na dně. že by byla vyvětralá? (b.1/3)
Chuť: sladkost 2/3, z vůně sem přešla vanilková nasládlost. ozve se dřevo, maličko nahořklé - buď právě dřevem nebo do citrusové kůry. pikantní hřebíček. (b.1/4)
Dozvuk: sladší, vanilkovočokoládový, šťáva z třešňového kompotu (b.1/2)
Shrnutí: zaujal mě narůžověle měděnou barvou. nenáročné pití. pokud bych se někdy dostal k čerstvé lahvi rád přechutnám. teď to svedu na oxidaci. (b.0/1)
Body: 3


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.