ZPĚT

Recenze:

Láhev: Captain Morgan Private Stock
Autor: Hunter
Aroma: Bohatá vůně, plná, nasládlá. Vše v linii káva-kůže-čokoláda.
Chuť: Kořenitě nasládlá. Zprvu tenčí, lehká, jemná chuť, ale postupně přechází do hřejivého koření, dřeva, čokolády, pralinek, se skořicovým dozvukem.
Shrnutí: Od této značky jsem nic skvělého neočekával, navíc i kategorie spiced ve mně důvěru moc nebudí, o to větší bylo překvapení při ochutnávce. Litrovka pod šest stovek se jeví jako dobrý nákup.
Body: 85

Autor: Kobalt
Aroma: Sladká, bohatá a jemná. Vanilka, měkká čokoláda, měkká kůže, lehká sladká kořenitost.
Chuť: Jemná a ovocně sladká. Měkké ovoce a ovocná čokoláda.
Dozvuk: Dlouhý a příjemný. Jemná čokoláda, trocha kakaa, ovocná nasládlost.
Shrnutí: Slaďoučký, ale ne přeslazený rum. Oproti normálnímu kapitánovi o 2 třídy výš.

Autor: Kobalt
Aroma: Silně sladká, lepivá, cukr, karamel, marcipán, sladké koření, pomerančová kůra.
Chuť: Sladký, hutný , pikantní, silně marcipánový, špetka hořké čokolády.
Dozvuk: Silně sladký, koření, citrusy, kandované citrusy, skořice a vanilka, lehce hořká čokoláda.
Shrnutí: Intenzivní a až moc sladký, dezertní rum.

Autor: Nethar
Aroma: Mandle, marcipán, nádherná vůně sladkého alkoholového lepidla pro holky, takže to miluju.
Chuť: Vanilka, mandle, trochu štípe, aby se neřeklo, paráda.
Dozvuk: Sladký, mandlový, amaretto.
Shrnutí: Takový mix rumu Kraken (který mi zachutnal a mám doma už celou flašku) a amaretta. Nevím, co je to za kořeněný rum nebo likér, každopádně mlsat se musí sice s mírou, ale musí.

Autor: josé
Aroma: sušší. lakované dřevo, opálenost, tmavé dřevo. švestky, lihově kousne. občas probleskne karamel a zelené tóny. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 2/3. sice sladký, ale doplněný ovocnou šťavnatostí - pak ta sladkost není tak znát. trnky, na jazyku drhne. dřevo, sušené tropické ovoce. (b.1+/4)
Dozvuk: sušší. hodně opáleného dřeva, javorový sirup. výrazně lékořice. skořice (b.1/2)
Shrnutí: ta zakrytá sladkost mi vadí. ne, že by mě základní plnění nějak extra bavila. ze studijních důvodů na doplnění základního vzdělání. celou lahev ne. (b.0/1)

Autor: zombice
Aroma: Vanilková pecka do nosu. Naštěstí to nebylo KO v prvním kole, tak pokračuju opatrně dál :-) Skořice, a taková určitá syrupovitost. I když jsou tam i další kořenitý tóny, tak na můj vkus je to moc sladký a vanilkově převonělý.
Chuť: Syrupově sladká, jemná, uhlazená chuť. Naštěstí se v té sladkosti pořád projevuje určitá kořenistost a není to úplně plochý a nudný.
Dozvuk: U whisky bych napsal hned po napití krátký, tady ale musím poupravit na středně dlouhý, protože hubu tím mám zalepenou docela dlouho :-) Jinak je to pořád vanilkově sladké, a pořád takové syrupovité.
Shrnutí: Existuje vanilkový syrup? Já myslím, že určitě, akorát to má 40% alkoholu a jmenuje se to Cpt. Morgan Private Stock. Pokud jste na sladké, tohle by mohlo být pro vás. Plusem je určitá sametovost, se kterou to hezky klouže do krku, ale já bych si popravdě druhého panáka v řadě hned nenalil, musel bych tu sladkost ředit něčím jiným. Dalším drobným plusem může být pro někoho cena, která na českém trhu pořád padá dolů. Koukám, že litrová láhev se teď dá sehnat i kolem 560Kč. Já pořád váhám jestli mám tohohle nákupu litovat nebo ne. Mohla za to být už single maltka, ale zas mám co nalévat návštěvám, kde to kamarádům docela chutná a aspoň neupíjí z jiných lahví :-) Jo a na to přírodní aroma moc nevěřím, to by snad v těch sudech museli portorikánci louhovat vanilkové lusky. Mám sto chutí vzít to do laborky a ten ethylvanilin tam najít :-D

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.