ZPĚTRecenze:

Láhev: Atlantico Private Cask
Autor: Hunter
Aroma: Výrazná kůže, že by některé várky nakupovali do svého blendu od Ron Barcelo? Každopádně se mi ihned vybavil jejich Imperial. Krom dominantní kůže ve vůni najdeme i propolis, což je asi druhá nejvýraznější složka, v menší míře pak čokoláda a vanilka.
Chuť: Napřed zaujme krásně jemná nasládlost, poté se chuť dál vyvíjí směrem ke koření, hlavně skořici, a je zakončena opravdu nezvykle výraznou a hřejivou dochutí, která se svou propolisovou medicínskostí blíží výrazu Angostury 1824.
Shrnutí: Vůně je sice pěkná, ale v této cenové kategorii jsem očekával bohatší projev. Chuť už je barvitá, vrstevnatá a největším trumfem je pak přímo excelentní dochuť. Ve výsledku a vzhledem k mému stylu hodnocení, kdy vůně je pro mě stejně důležitá, jako chuť, tak Atlantico trochu doplatilo na (ve své cenové kategorii) poněkud jednodušší vůni. Chutnalo mi víc než Zaya, ta ale měla výraznější a bohatší aroma.
Body: 89

Láhev: Atlantico Private Cask
Autor: Hunter
Aroma: Vůně trochu uzavřená. Koření, hlavně skořice, dále tu máme kakao, včelí plástve, broušenou kůži a propolis.
Chuť: Chuť je velmi vyzrálá, uhlazená a bohatá. Cedr, kůže, nasládlé koření, čokoláda, kakao, jemná, delikátní nasládlost javorového sirupu. Dochuť velmi dlouhá, hřejivá.
Shrnutí: Atlantico Private Cask mi hodně chutnal a stále i po letech chutná, a tak jsem bez vyzkoušení zakoupil lahev Gran Reservy, přišlo mi, že asi udělali jen nějaké kosmetické změny designu, ale sázel jsem na to, že kvalita bude jistě obdobná. A to jsem neměl dělat. Atlantico se vydalo cestou maximalizace zisku na úkor kvality, což mi přijde jako hodně krátkozraká politika. Přímý srovnávací test těchto dvou lahví potvrdil mé podezření, že u Gran Reservy je něco špatně. Dobrou zprávou je, že Private Cask se dá stále sehnat, a někde dokonce ještě levněji, než nový, méně kvalitní rum. Tak moc neváhejte a raději nakupte ještě ze starých zásob. Stejný dojem měl i kamarád, který také porovnával obě verze. Rozdíl je opravdu markantní.
Body: 88

Láhev: Atlantico Private Cask
Autor: Kobalt
Aroma: Sušší a méně sladká. Po Unhiqu mi přijde slabá. Trocha dřeva, kakaa a kávy.
Chuť: Sladší než ve vůni, sušší ale hutná. Hlavně sladké koření, troška dřeva.
Dozvuk: Sladká kořenitost, větrovost. Snad troška hořké čokolády.
Shrnutí: Nebyl nijak extra výrazný, je to spíše nasládlý suchý rum. Nějak výjimečný mi nepřišel, dobrý byl, ale konkurence byla veliká.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.