ZPĚT

Recenze:

Láhev: Zafra Master Reserve 21 yo
Autor: Hunter
Aroma: Nesmírně hluboká vůně, kde převládá káva s karamelem, a k nim se přidávají i cedrové tóny, známé z Abuela 12y. Abuelo je v aroma naladěno výš, Zafra je nejméně o 2 oktávy níž, mocnější a hřejivější. Skvělá vůně.
Chuť: Na jazyku nečekaně nacházím jen minimální sladkost, svou suchostí mě Zafra překvapila. Dojem je těžký a přitom jemný. V dochuti se ozve opět cedr, výborně, to se mi líbí a zároveň to body vytáhlo, jinak by to za 89b. nebylo. Abuelo 12y je pro mě chuťově znatelně lepší a bohatší.
Shrnutí: V přímém testu Zafra dokázala porazit Abuelo o jeden bod ve vůni, ovšem v chuti zaostala, a ani skvělá dochuť Zafry s tím už nic nenadělala. Přesto je to výborný rum, ostatně jako všechny čtyři, které jsem v minisériii testoval. Ať už se jednalo o nevšední a originální Arcane Extratoma, Zayu, která byla skvěle vyvážená, chuťově nejlepší z celé čtveřice pak Atlantico Private Cask, nebo nejlépe vonící Zafra Master Reserve, ani s jedním nešlápnete vedle a záleží na tom, co preferujete. Osobně bych si z této čtveřice nejraději koupil Atlantico Private Cask, povznesl bych se nad relativně slabší vůni a soustředil bych se na její skvělou chuť.
Body: 91

Láhev: Zafra Master Reserve 21 yo
Autor: josé
Aroma: měkké, hutné. kůže, čokoláda. v pozadí s kokosem a dřevem. sladkost na půl plynu, nepřehnaná. krásná vůně, příjemná, hladká. (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. kořenitá suchost, dřevo hraničící s hořkostí. drhne na jazyku. badyán, náznak karamelu (b.2/4)
Dozvuk: sladký, hladký. čokoládový bonbón s kokosem a vanilkou (b.1/2)
Shrnutí: uhlazený, dospělácký a hodně příjemný rum. sladký ve vůni, v chuti poměrně suchý a sladký opět v dozvuku. věk je znát. za lahev bych se nezlobil (b.1/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.