ZPĚT

Recenze:

Láhev: Auchentoshan 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pomeranče, mandarinky, slad, nasládlé koření.
Chuť: Docela dobře sladěná chuť s vůní. Slad, ovoce, pomeranče, náznak bourbonu, pikantní dřevo a sušší, ne moc výrazný dozvuk.
Shrnutí: Tatík má lahev, takže jsem měl možnost už několikrát přechutnat. Není to sice žádná světoborná edice, ale nemám s ní problém, dobrá, solidní whisky, líbí se mi na ní ty pomeranče.
Body: 83

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Nakyslá kokosová dřevitost, les, seno a citrón. Když se po čase rozdýchá, tak začíná vanilkovou sladkostí a vůbec už si ten více nasládlý charakter udržuje, citrony jdou spíš do pomerančů.
Chuť: Taková docela příjemná vodička. Jednoduchá, nic zvláštního se neděje, příjemná, ale...
Dozvuk: ...po polknutí zahořkne, to nemusím. A takový nahořklý toffifee dozvuk setrvává dlouho.
Shrnutí: Tenhle styl vůně já nevyhledávám, ale obecně se to dá. V chuti jemná, takže snadno pitelná whisky. V dozvuku nahořklá. Děkuji salamovi za vzorek, sehnal ve výprodeji v Makru asi za 500, takže za ty prachy paráda. Vysoký nadstandard pro návštěvy, nebo nenáročný podstandard pro vlastní osvěžení ;-)

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Cítím whisky... hebká vůně, lehce zapařenej sud a uplně vzadu lesní jahody (zbývá už jen sedmá pečeť a Ingmar Bergman). Vůně je příjemná i když nepříliš výrazná.
Chuť: Oproti vůni trochu ostřejší, sladká a hřeje. Nicméně sama o sobě není kdovíjak bohatá.
Dozvuk: Docela dlouhý.
Shrnutí: Ačkoli to není žádná bomba, tak jsem se s ní dokázal velmi dobře shodnout... vlastně mi chutná.
Body: 82

Autor: inerc
Aroma: prijemna aj ked nevyrazna, vela medu, citrusy, zakvitnuta luka a sladke drievko
Chuť: na zaciatku prazdna, sladkost si zachovava, neskor ostrejsia, citrusova nakyslost, drevitost. Marne hladam niektore plnsie tony z vone
Dozvuk: rozporuplny, prijemne hrejivy a pomerne dlhy ale v zapeti nahorkly
Shrnutí: Vonia pekne aj ked menej vyrazne, chut velmi jemna a este menej vyrazna. Taka jednoducha prijemna medova whisky ktora nicim neoslni. Na lahke popijanie posluzi, na hlbsie hladanie niecoho viac sa treba pozriet inam.

Autor: joy
WB
Aroma: slad, lehká nakyslost, citrón, karamelky
Chuť: sladká, lehce kořeněná, nakyslá a ke konci dřevitost
Dozvuk: krátký, dřevitě nahořklý
Shrnutí: Jsem docela rád, že nemám láhev. Pro mě jednoznačné zklamání. Ne že by to bylo špatná whisky, ale od single maltky očekávám trošku více

Autor: jumbo
Aroma: úžasná, sladká, karamel
Chuť: zpočátku nic, později nasládlá a nahořklá, všechno hodně mírné, jakoby ani neměla tolik alkoholu,
Dozvuk: moc dobrý, středně dlouhý, jemně do karamelového hořka, dřevo
Shrnutí: úžasná vůně, ta mě fakt ohromila, super dozvuk, chuť průměrná, celkově ale dost pitelná

Autor: lochness
Aroma: bourbon, klasickí podozriví vanilka & kokos, nič zaujímavé
Chuť: bourbon, na 40 voltov celkom štípe, tu mám pocit že fakt niečo pijem
Dozvuk: trpko štipľavý, kokosový, prekvapivo celkom dlhý
Shrnutí: aj za akciových 27eur celkom prúser, dopijem a už rozhodne nekúpim

Autor: salam15
Aroma: Ovocné, svěží s tóny vanilky
Chuť: Medová, sladká (vanilka?) ale s jemným náznakem kyselosti, jemná, hladce klouže po jazyku, ke konci nastupuje dřevitost
Dozvuk: Kratší, banální (dřevitost prostě dozní, jako když utne)
Shrnutí: Příjemně pitelná whisky, která mne svým dřevitým koncem celkem baví, i když dozvuk je slabý. 12leté plnění mi chutná mnohem víc než na WF ochutnaný Three wood. No a když to mají ve výprodeji v Makru za 500, tak se nedá odolat :-D.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.