ZPĚT

Recenze:

Láhev: Auchentoshan Springwood
Autor: Cyra
Aroma: Nakysle, citrusově ovocné se špetkou vanilky. Také nějaká zelenina (že by opět hlavkové zelí jako u Selectu?). Oříšky, mandle, tráva, obilí.
Chuť: Nasládlá, lehká, šťavnatá, čerstvá. Opět citrusy. Po čase štiplavější a do popředí se dere grep. Při polknutí se mihne jakási „vodkovitost“.
Dozvuk: Citrony, pomeranče, na konci grep, tráva a oříšky. Úplně ve finále zmizí travnatost a grepová nahořklost a zůstane násladlý pocit po ovoci s trochou vanilky a medu.
Shrnutí: Oproti Selectu je o něco ostřejší s obsahem nahořklých tonů, ale přesto je docela podobná.

Autor: Duthoron
Aroma: Takové nasládlé, neurčité, moje dĕti z toho cítí med.
Chuť: Lehce štiplavá, trochu do hořka, pak se objeví pocit, jako když v puse rozkousnete skořápku lískového oříšku.
Dozvuk: Snad grep a trochu alkohol.
Shrnutí: Auchentoshan mĕ prostĕ neoslovuje, dvanáctiletá mi přišla o nĕco lepší, ale taky nenadchla. Kdybych neznal Glenkinchii, tak bych snad lowland úplnĕ opustil. Do svého notýsku píšu téhle lahvi čtyřku. Musel jsem si pak dát hlt Clynelish abych se přesvĕdčil, ze jsem neztratil chuť a nejsem nespravedlivĕ přísný. :?

Autor: J.K.Ch
Aroma: Vanilka, citrusy, seno, jablka a skořice. Je lehká a divně zatuchlá.
Chuť: Koření pěti vůní, vanilka a jablka.
Dozvuk: Asi tak 3 vteřiny slávy, kdy je vanilka na pódiu chutí sama. Na dvě vteřiny ji vystřídá dřevo a pak nic.
Shrnutí: Cena za litr je výhodná. Je to slušná whisky, ale není to můj styl, je lehká a taková, no, zatuchlá.
Body: 74

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Ty jo, tak to bych od Auchentoshanu nečekal. Výrazná vůně, žádné zatuchlé seno, ale nějaké umělohmotnější bonbóny, vanilka, voňavka, slivovice. Není to přirozené whisky aroma, hodně netradiční, ale můžu říct, že mě to zaujalo, voní mi to dobře. Postupně se tam trochu prodírají nějaké sladké pomeranče, ale stále je to jakoby celé polité Diavou nebo něčím takovým.
Chuť: Sladké, jemné, medově rozmazané po jazyku a po patře.
Dozvuk: Tady už to překračuje tenkou hranici netradičnosti směrem do propasti umělohmotnosti a mírné nahořklosti. Po přečtení existujících recenzí musím dát jednoznačně za pravdu té "vodkovitosti", chvilkama musím říct ještě "slivovicovitost".
Shrnutí: No já nevím, v dozvuku mi zůstává divná umělohmotnost, začátek ve vůni mě bavil. Někde si říkám, že postupně bych se s whiskou sžil, tady mám pocit, že by mi spíš asi začala lézt navoněností na nervy, ale jako ochutnávka pohoda, průměrný zážitek. Za štědrý vzorek děkuji Cyrovi!

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Trochu umělé hmoty a továrna na cukrovou vatu... takhle nějak musí vonět cukrový 1-2-3polypropylen.
Chuť: Zajímavé, zajímavé... po cukrové vatě ani vidu ani slechu. Ta chuť je taková zvláštní, jestli je tam sladidlo, tak umělý! Ale zpět k chuti, trochu umělý hmoty ke konci jemně zhořkne, nicméně po nějaký chuti pátrám marně, jen mi trochu trne pusa.
Dozvuk: To trnutí chvíli přetrvává, to je fakt.
Shrnutí: Zatím nejhorší Auchentoshan co jsem ochutnal.
Body: 70

Autor: zyki
Aroma: neovocná sladkost, něco jako vanilkový cukr
Chuť: lehčí, nedokážu určit, co to vlastně je
Dozvuk: hašlerka rozpuštěná v lihu
Shrnutí: stylově mi moc nesedla, možná jsem po ochutnání Auchentoshan Bordeaux rozmlsaný, kolega, který mi odlil vzorek, hodnotí Sprigwood jako lehčí, ale celkově je spokojený

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.