ZPĚTRecenze:

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Anonymous
Aroma: Užásná svěží ovocná vůně, úplný závan jara - zelená jablka, květiny, rozkvetlé stromy
Chuť: Podle předpokladů je lehké a realativně sladké
Dozvuk: Je sice kratší a hodně lehký, ale je to jako projít se alejí sakur a višní, s kapkou vody se rozvine z květin do bonbonové sladkokyselosti bonparů
Shrnutí: Je to levná lahev (cca 650 Kč/0,7l), kterou jsem chtěl zkusit, protože je mi tato palírna tak nějak sympatická. Vůbec nelituju! Asi to není žádný bourák osobních žebříčků nebo whisky desetiletí, ale když ono se k tomu tak krásně čuchá! Jarní svěží whisky plná květin a jablek. V zimě sice tak moc nezahřeje, ale za to vás na jaro vyléčí z oné únavy :)
Body: 80

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Anonymous
WB   WOL
Aroma: Kvetinová, ovocná, jablká, med a škorica.
Chuť: Ľahká, ovocná sladkosť, karamel.
Dozvuk: Stredne dlhý, škorica.
Shrnutí: Ľahká kvetinovo-ovocná whisky, na bežné popíjanie bude podľa mňa výborná. Cena flaše je tiež veľmi prívetivá, takže si ju dopíšem do nákupneho zoznamu :).

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Botana
Aroma: Převládají zelená jablka, lehká ovocná sladkost, na pozadí vanilka a lískové oříšky.
Chuť: Lehká, jemná, nasládlá, ... možná zase ta zelená jablka.
Dozvuk: Kratší, lehčí, sladší.
Shrnutí: Mám rád zelená jablka a jejich sladkoko-kyselou chuť. Právě vůně zelených jablek převládá a válcuje vše ostatní. Jinak se mi tato whisky však zdá taková nevýrazná, jednoduchá, ale kdo má rád zelená jablka ;) . Ochutnáno v Jindřišské věži.

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Cyra
Aroma: Nic moc. Citrusově nakyslé. Chemická - hodně laku. V pozadí lehce káva.
Chuť: Jemná, ale parfémová chuť se sladko-nakyslými konturami a trochou dřeva.
Dozvuk: Lekce dřevitý. Jinak docela umělé, nahořklé a voňavkové.
Shrnutí: Zklámání, čekal jsem víc...no, spíš úplně něco jinýho. Peter Arkle byl o dost lepší - byl sladší a měl alespoň ten "banán" a nebyla to až taková umělá voňavka.

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Svěží vůně připomínající čerstvě rozkrojené jablko se slabou vanilkou v pozadí, něco čerstvé posekané trávy a čerstvé lískové oříšky snad ještě nezralé. Stopy ananasu. Velice uhlazené a jemné. Vůně je asi nejsilnější stránka této whisky.
Chuť: Slabá vanilka přechází i do chuti, ale bez jablka. Ananas střídá mandarinka i se slupkou. Ve sladší chuti jsou náznaky květů a trávy a jemné lékořice.
Dozvuk: Dozvuk je slabší, relativně krátký po bomparech. Je zakončený trošku vulgárnějším aroma ovocné pálenky s jemnou trpkostí a kořenitou nahořklostí.
Shrnutí: Cena v akci od 600 Kč za láhev z ní dělá docela dostupného společníka, který má co do vůně dost co nabídnout. Hlavně, pokud máte rádi čerstvé či méně zralé ovoce. Kdyby byla v chuti tak dobrá jako ve vůni tak je můj oblíbenec z Highlands.
Body: 81

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: V prvním dojmu rumově portská sladkost přechází rychle do dřevitějších a štiplavějších tónů. Svěží ovocnost - zelená jablka. Zprvu se mi zdála trochu moc dřevitě ostrá, ale postupně jsem si k ní našel cestu. Voňavá sladkokyselost "jablek" se mi líbí.
Chuť: Dobrá, sebevědomá, mírně nasládlá v plynulém pokračování stylu vůně.
Dozvuk: Bohužel nepříliš přesvědčivý, tady by mohla trochu víc přitlačit na pilu. Vanilkově doznívá.
Shrnutí: Tak další z mých mini-whisky-orgasmů, nikoliv kvůli tomu, jak je skvělá, ale kvůli tomu, že zde už je recenze a čolek v ní našel zcela tu samou výraznou linku = zelená jablka. Takže jim už můžete na sto procent věřit, jsou tam. Shodnu se i s čolkovým shrnutím - prostě taková nepříliš náročná, jednoduchá, levná a přitom milá whisky.

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: Rescue
Aroma: Jarní květinová sladkost, zelená jablka, v náznaku vanilka
Chuť: Lehká, nasládlá, necítím nic mimořádného
Dozvuk: Středně dlouhý, štiplavý, v závěru nahořklý
Shrnutí: Příjemná whisky, nic moc originálního, ale v teplých jarních nebo letních večerech dobrá společnice. Aroma převládá nad chutí

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: josé
WB
Aroma: svěží, ovocné, křupavé, nějaké tropické ovoce - ananas, mango, citrusy? vcelku hutná. slad, med. syrové dřevo nebo posekaná tráva s trochou vanilky. hladké nelihové. jednotlivé složky se přelévají přes sebe a tu se hravě vynoří ta, tu jiná. (b.2/3)
Chuť: hlavně dřevo. nahořklé. chybí mi ovocnost slíbená ve vůni. nasládlé, sušše pikantní. špetka soli. chtěl bych něco víc. na můj vkus moc dřeva i hořkosti. (b.1/4)
Dozvuk: střední. dubově dřevitý ale už ne hořký, odeznívá s jemným závanem kouře a sládne. vanilka, slad, seno. (b.1/2)
Shrnutí: patří k základnímu vzdělání, ale do stejné lahve bych už znova nešel. vůně je fajn, ale kazí si to v chuti. (b.0/1)
Body: 4

Láhev: AnCnoc 12 yo
Autor: sandrider
Aroma: květinová, vanilka, med.
Chuť: lehká, nasládlá.
Dozvuk: celkem krátký, objevuje se hořkost - to mi moc nesedí.
Shrnutí: Tahle whisky zaboduje především vůní, chuť ani dozvuk nejsou nijak výjimečné. Na druhou stranu je levná a když nemá člověk chuť na nálož rašeliny nebo sherry, proč ne :)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.