ZPĚT

Recenze:

Láhev: Santa Teresa 1796
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni je nejvíc znát broušená kůže, karamel, skořice a jemně čokoláda a zralé ovoce. Při důkladnějším hledání i vanilka. Při třetí sklence jsem v ní našel i pomerančovou marmeládu, a určitou podobnost s Pyratem XO. Nevím, zda to ovlivnila skutečnost, že ke třetí sklence došlo ke snoubení Santa Teresy a dominikánského doutníku Davidoff 3x3 v robustu, ale kolegové, kteří Pyrata XO také znají, mi pomeranče oba potrdili.
Chuť: Na jazyku kakao, přezrálé ovoce, chuťově je tento rum hladivě jemný, jen s náznakem sladkosti. První dojem byl suchý, další sklenky už odhalily, že chuť není až tak přísně suchá. Po polknutí je jemnost vystřídána suchým kořením a hřejivostí alkoholu.
Shrnutí: Na tento rum jsem si zuby brousil několik let, od chvíle , kdy mne poněkud zklamala mladší Santa Teresa a uviděl jsem tuhle lákavou butylku. Jedná se o dobrý rum, kolegům jemností v chuti připomínal Diplomático Reserva Exclusiva. Když budu hodně přísný, tak i přesto, že je to dobrý rum, tak bych vzhledem k ceně čekal ještě nějakou "přidanou hodnotu", když ho bezprostředně porovnám s nedávno představenou prémiovou čtyřkou Arcane-Atlantico-Zaya a Zafra, tak můj dojem je, že jejich kvalit nedosahuje. To ale může být ovlivněno tím, že mám rád výraznější chutě a vůně.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Spíše hutná, dřevité koření, karamel, skořice, sušený banán, méně sladká.
Chuť: Lehce sladká, jemná a výrazná, dřevité koření, karamel.
Dozvuk: Karamel, vanilka, sladké koření.
Shrnutí: Příjemný jemný méně sladký rum. Spíše ale zapomenutelný.

Autor: josé
Aroma: zvláštní. lihovější, karamelové. mírná nasládlost. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 1/3. taková klasická rumová. lihovější. dřevo, karamel. do mýdlova. trocha hrozinek a koňakovosti, kokos, hřebíček. karamely, kakaový bob. (b.1+/4)
Dozvuk: sušší, dřevo a karamel. grepová a pomerančová slupka. (b.0+/2)
Shrnutí: zvláštní styl. něco mi v tom nesedí. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.