ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Glenlivet Master Distiller's Reserve
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pěkně sladová, s ovocným vlivem, k tomu kořenitost a med, takže taková klasika. K tomu ale ještě přidává něco navíc, ovocnou nakyslost, hrušky, hruškovici.
Chuť: Uhlazenější chuť, vanilka, med a dřevíčko. Možná trochu tenčí tělo, než by se mi líbilo, ale celkově v pohodě. V dochuti mírně náznak opáleného dřeva.
Shrnutí: Ochutnával jsem 2x naslepo a potřetí s vědomím toho, co mám nalito. V poznámkách mám, že mi připomíná Balblair 1997 a 2000. Jeden z tipů byl i nějaký BenRiach, v notýsku poznamenáno jako tajné tipy 20 yo a 15 yo Sauternes. Ochutnávky měly sestupnou tendenci, nejvíc mě zaujal první vzorek, podruhé už jsem si psal nižší hodnocení a do třetice jsem dával nejnižší. Čím to bylo, netuším sám. Za megavzorek o objemu 1 deci mockrát děkuji Petrovi.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Trochu voňavka, ale jinak ovoce, květy, med.
Chuť: Pitelná příjemná sladká květově ovocná whisky s rozumnou sladkostí a hezkým dřevem.
Dozvuk: Dozvuk je příjemný, trochu moc mi příjdou výrazné květové tóny až fialky.
Shrnutí: Dobrá lehká jednoduchá whisky za přijatelnou cenu.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Dřevitě travnaté. Sušené borůvky. Celkově spíše čestvě kyselé než sladké.
Chuť: Sladší než ve vůni, působí hustě, mazlavě, ale ještě se to nespojí do takového souznění, které bych nazýval medové. Není hořká, pije se dobře.
Dozvuk: Vkusný klasický dozvuk. Oslazené dřevo namíchané v příjemném poměru.
Shrnutí: Velmi dobře pitelná whisky, kterou si určitě ničím zvláštním nezapamatuju, ale nemám jí co vytknout, pije se opravdu dobře.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Kytičky, med, ale ne intenzivně. Kafe s mlíkem. Pěkný.
Chuť: Intenzivnější než bych čekal, nehořkne, resp. jen malinko, pije se dobře.
Dozvuk: Takový zvláštně dřevitě kakaový, koření.
Shrnutí: Vcelku pěkně vyvážená, překvapila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.