ZPĚTRecenze:

Láhev: Edradour 10 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Stájové aroma, zatuchlá sláma, víno, sladké švestky.
Chuť: Hodně sladké, s dřevito-pepřovými jehličkami. Kořenité. Vinná nasládlost. Snad trochu "Olomouce" á la Isle of Jura.
Dozvuk: Sladkost, teplé buchty, chvílemi si člověk zamlaská a cítí na jazyku povlak jemné nahořklosti, v dobrém slova smyslu.
Shrnutí: Těžší, zatuchlejší forma sladkosti (oproti čerstvé ovocné sladkosti). Vzhledem k absenci hořkosti velmi dobře působící whisky. Nevím, jaké tajemství v Edradouru používají, ale protože je to podle všeho dozrávané po sherry, bude to sherry hodně výrazné. Na WB docela pravidelně rozložené rozpětí od 92 do 50, takže tahle whisky je hodně svá a záleží nejspíš na osobních preferencích, jak vám sedne. Mně zachutnala.

Láhev: Edradour 10 yo
Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Malířská paleta.... ale v tomto případě celkem příjemná, na závěr lesní jahody.
Chuť: Sladkotrpká.... stejně jako u vůně registruju věci které mi obecně až tak nesedí, ale tady to kupodivu jde. Na závěr čokoláda.
Dozvuk: Delší, trpkočokoládový.... ta trpkost má bohužel větší výdrž než ta čokoláda.
Shrnutí: Na prdel se z ní teda neposadíte, ale pít se dá.
Body: 81

Láhev: Edradour 10 yo
Autor: josé
WB
Aroma: těžší. sametově hladké sherry, čokoláda. dřevo. sladké. jakože rumové tóny. špetka vanilky, tabák do vodnice, ořechy, suché borovicové piliny a maličko mokrého sena. moc příjemné překvapení. to se mi líbí. zvláštní a bohaté (b.2/3)
Chuť: odpovídá vůni. nasládlá sherry ovocnost s lehce pikantním dřevem. slad. (b.2/4)
Dozvuk: šťavnatý, sladký. dřevo trochu do hořka. čokoláda. kořenitý, skořice (b.1/2)
Shrnutí: tohle mi hodně sedlo. příjemná sladší whisky v sherry stylu. po krásné vůni nepřijde propad. povedené základní plnění. doufám, že to nebylo jen štěstí na várku. (b.1/1)
Body: 6

Láhev: Edradour 10 yo
Autor: vobr
Aroma: Ovocná a medová s lehkou příměsí něčeho jakoby kořeněného, co jsem určit nedokázal
Chuť: Nasládlá, dřevitá, časem mi hořkla, občas zaštípala
Dozvuk: Dřevitá, opět se objevuje náznak onoho koření, docela dlouhý
Shrnutí: Podle recenzí jsem si ji představoval sladší, ale zase tak sladká mi nepřišla. Dost charakteristická mi přišla ona kořenitost, kterou jsem nedokázal nějak blíž specifikovat. Pije se docela dobře, i když mi nesedla určitá její nahořklost. Vůně rozhodně klame, je příjmeně medová, samotná chuť a dozvuk jakoby mířily jinam.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.