ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 19 yo 1991 Virgin American Oak Finish Cask 4389
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Překvapivě lehce voňavkovitá (až taková bourbonovitá), ale naštěstí ještě v přijatelné formě, k tomu se přidává čokoláda, pralinky, dřevo a lékořice.
Chuť: Tradičně, jak je u těchto edicí zvykem, pěkně ostrá, nasládlé dřevo, lékořice, v dokončení hodně suchá.
Shrnutí: Ochutnáno opět na Whiskyfestivalu 2013. Ač je BenRiach jedna z mých nejoblíbenějších palíren, tak tahle edice mi moc nesedla, v rámci značky je tohle pro mě slabší kousek.
Body: 82

Autor: josé
WB
Aroma: příjemně sladký american oak, vanilka. měkké, ale alkohol vystrkuje růžky. v pozadí suché vlašské ořechy. po odvětrání sušší dřevo.

po naředění nakyslé tóny navíc. vanilková nasládlost slábne a přijde mi méně zajímavá, tedy neředit (b.2/3)
Chuť: suchá drhnoucí pikantnost a kořenitost dřeva. už mi to tolik neevokuje american jako spíš evropský dub. trochu hořké, svírá dásně a jehličkuje. to je určitě sudovka.

pikantnost a kořenitost zůstává i po přidání vody. jen není tak agresivní (b.2/4)
Dozvuk: sušší pocit v puse. sladký. práškově kakaový (b.1/2)
Shrnutí: Senoy mi věnoval slepý test v podobě panáka. naštestí úplně mimo jsem nebyl. díky! (b.0/1)
Body: 5

Autor: sandrider
WB
Aroma: ovocná vůně, dominantní je pomeranč, dále vanilka
Chuť: ovoce, vanilka, pepř, koření - hřebíček a skořice
Dozvuk: středně dlouhý, mírně dřevitý - v tomto případě je to plus, zázvor
Shrnutí: další povedená whisky od Benriachu, moc dobrá - řadím mezi kandidáty na koupi, ale bude to mít těžké, minimálně na stejnou úroveň řadím třeba včera ochutnaný Benriach 1993 Barolo cask 7415

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.