ZPĚT

Recenze:

Láhev: Redbreast 12 yo
Autor: Anonymous
WB   WOL
Aroma: Citrusy, jablká, med, trocha vosku.
Chuť: Med, dub, vanilka, banán.
Dozvuk: Kratší, škorica a ovocie.
Shrnutí: Trochu niečo iné ako škótska whisky, neviem to presne vyjadriť slovami, ale rozdiel tam proste cítim. Neznamená to však, že je zlá a považujem ju skôr za zaujímavú skúsenosť.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Uhlazená, jemná vůně s hebkým ovocně-květinovo-sherry dotekem, kakao. Irsko je z ní patrné, ale naštěstí v tom dobrém.
Chuť: Věrný odraz vůně. Nasládlá, krásně uhlazená hebká chuť s ovocem a trochou voňavky. Dokončení lehce toastové.
Shrnutí: Volba whisky roku se nám blíží, a v kolonce Irsko jsem byl stále bez zástupce, tak jsem znovu přechutnal tuhle lahev, kterou jsem dostal jako dárek. Na Irsko, které u mě většinou (až na Connemaru) moc neboduje, je tohle dobrý počin.
Body: 83

Autor: Kobalt
Aroma: Jemný a spíše sladký. Dřevo, sladké kyselé bonbony, jemné koření, stopa kouře a nakyslé dřevo.
Chuť: Lehká a jemná, dřevito-kyselo-lákovo-kořenitá.
Dozvuk: Kyselé bonbony, lák, pryskyřičné dřevo, kyselé dřevo.
Shrnutí: Zajímavá a vcelku dobrá whisky. Pokud máte rádi irskou tak povinnost.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Velmi výrazná, líbivá, možná až moc. Rum, sladkost, trochu vanilky, rudé pomeranče.
Chuť: V chuti už to není tak "tělnaté", řidší, voňavé, květinové.
Dozvuk: Jemně navoněné, prostě irské, nasládle vanilkové.
Shrnutí: Voní to pěkně, je taková líbivá, trochu se bojím toho, že možná až moc, aby se to brzy neomrzelo.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Něco mezi irskou a skotskou, nicméně náznak umělotiny tam je.
Chuť: Taková sladkohořká (v tomhle pořadí), bohužel ta hořkost v té chuti není až tak úplně šálek mého čaje.... nicméně jde to.
Dozvuk: Poměrně ucházející, i sladké jahody se objeví.... ale pozor, po delší době se nakonec dostaví i hašlerky.
Shrnutí: Celkem zajímavá whisky... byť jí lze leccos vytknout, je nutno uznat že to rozhodně není klasickej irskej čajíček.
Body: 81

Autor: josé
WB
Aroma: vanilkově sladké, suché dřevité, bílý dub. lak, ředidlo. hladké, maličko rumové, kokos. cereálie. něco mi v něm nesedí - asi ta výrazná lakovost. nicméně plné a hutné. (b.2/3)
Chuť: suchá. zvláštní dřevo, lakované. štiplavé, ale přitom sladké, s nahořklostí. pikantní. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. téměř bez dřeva. karamely, vanilková čokoláda s kokosem a kořením (skořice) (b.1/2)
Shrnutí: zajímavá vůně. určitě můžu doporučit (b.0/1)
Body: 5

Autor: xenopus
Aroma: Lehké, navoněné, hladké. Není lihové. Především dřevěné - pěkný, vyrovnaný mix mezi sladkostí a kořenitostí (není hořké), doplněno zelenými meruňkami a lehkou mentolovostí. Po čase čím dál víc sládne po americku (vanilka).
Chuť: Hladká; nepostrádá výraz, ale slovo charakter mi přijde přehnané. Ovesné sušenky, práškový vanilkový puding, troška rozinek naložených v rumu. Objeví se i lehce skořice.
Dozvuk: Středně dlouhý, hladivý, hřejivý. Vyrovnanost z nosu pokračuje i tady, i když úplný konec už trochu hořkne.
Shrnutí: Příjemné, lehké pití. Lehce hořčí dozvuk dojem kazí, ale pořád je to snesitelné.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Výrazně nevýrazná laděná do sladka. Lesní ovoce, hruškový kompot, ?jitrocel? , dřevo a hořká čokoláda

Second service: Nádherná vůně, ovocně sladká, jablka, banány, vanilka, med, květiny.
Chuť: Jemnější, špatně se popisuje. Dřevo a byliny?

Second service: sladká, jemnější.
Dozvuk: Krátký málo výrazný, alkohol trochu zaštipuje, opět bylinná stopa?, dřevo.

Second service: Sladký, vanilka, příjemný.
Shrnutí: Tady je vidět jak jsou recenze vzorků zrádný. Napoprvé jsem testoval po delší době bez whisky a evidentně mi Redbreast nesednul a byl bych ho odsoudil do kategorie propadák roku. Napodruhé to bylo úplně o něčem jiném…

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.