ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila 25 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sláma, jemně nasládlá rašelina, ovoce, mírná peprnost, slanost mořského pobřeží, závan máty. Vše je pěkně uhlazené, příjemné, žádná brutalita, elegantní vůně.
Chuť: Rašelina, slanost, ořechy, pikantní peprnost. Dřevo a taniny v dochuti, společně s vyvážeností, znatelnou jódovostí a kouřem. Táhlý dozvuk jen pozvolna odeznívá.
Shrnutí: Krom ceny jí těžko něco vytknout, pravda, vzhledem k jejímu stáří může mít možná někdo větší očekávání, ale zklamán jsem určitě nebyl. Pěkná whisky, za vzorek děkuju Petrovi Domanskému.
Body: 87

Autor: Marvin
WB
Aroma: Mentol, lékořice, spálená tráva.
Chuť: Olejnatá, zprvu neznatelná, hladká, pak vystoupí sladký krém, oloupané mladé vlašské ořechy, pak nakyslé kiwi, trochu kouře a hořkosti dřeva.
Dozvuk: Opečený chleba, střední s ulpívajícím tónem rašeliny.
Shrnutí: Olejnatost na začátku je až šokující, očekávaná hloubka absentuje, místo ní spíše jemnost. Trvalo mi než jsem v ní našel něco víc i tak byla spíše zklamáním.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Rašelina s lesním ovocem, sladkoslané uzené, hravé. Na pozadí této nikterak extrémní rašeliny se střídají sladké a ovocné tóny, je tam i kůže, tabák, velmi bohaté, středně intenzivní.
Chuť: Řidší chuť - asi 40-43 %, olejová, uzeně nakouřená.
Dozvuk: Přijemně nadávkovaná rašelina s kořením.
Shrnutí: Kdybych byl nucen si něco tipnout, zkusil bych Caol Ila DE. Moc daleko od pravdy jsem čirou náhodou nebyl, takže to mohu i zveřejnit ;-) Děkuji Karlovi za super vzorek.

Autor: lalos
WB
Aroma: Výrazná, kořenitá vůně. Prakticky 0% kouře. Třešňový kompot, tabákové listy, doutníček.
Chuť: Výrazná, koření a ovoce. Asi lékořice, třešně, nějaké kytičky do toho. Řidší, vodovější – popravdě s tímto mě dost prudí, že ani takové whisky nedají aspoň 46%.
Dozvuk: Krásný, dlouhý, ovocný. Bez hořkosti, vlhký tabáček.
Shrnutí: Jako je skvělá, to nelze popřít. Jen poměr cena/výkon je už někde mimo. Hrozně rád jsem ji vyzkoušel. Oproti 18 yo mi ale ten rozdíl nějak dramatický nepřišel, proto vyhrává cenu za nejlepší Caol Ilu osmnáctka.

Jo a znovu musím rýpnout – mít o 3% alkoholu navíc, tak je to naprostá bomba.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.