ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenfiddich 21 yo Gran Reserva
Autor: Anonymous
Aroma: Jde poznat sladkost vařených jablek a ořechů, ale nic nevyčnívá
Chuť: Velmi jemné, ale zároveň plné, hodně sladové
Dozvuk: Středně dlouhé, vysychající, sladký italský chléb, sušená švestka
Shrnutí: Na to, že má jít o whisky zrající v sudech po karibském rumu se přiznám, že proklamované charakteristiky (karamelky, banány, kokos, vanilka..) jsem tam vůbec nezaregistroval. V podstatě jde o whisku sladovou se vším všudy, žádná výrazná chuť, člověk musí hodně hledat, aby se v ní měl vůbec čeho chytit.. Na pití sice příjemná, ale cenová hladina je podle mě neospravedlnitelná. Doporučoval bych spíše investovat do dvou libovolných speysidek, pohoršit si zřejmě moc nemůžete.
Body: 72

Láhev: Glenfiddich 21 yo Gran Reserva
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Jemně uhlazené Speyside, časem mírně sládne a sládne, víc a víc sládne... Při větším přiblížení ostrá dřevitost, trocha nakyslosti z nezralých meruněk. Zprvu se tahle jednička mezi ostatními absolutně ztrácí, nezajímavé nakyslé aroma, ale jak se další tóny dostávají ostýchavě do popředí, nakonec je to mezi ní i dvojkou (18 yo) těžká volba. Ale žádná velká výraznost to fakt není.
Chuť: trocha sladkosti to rozehraje hned od začátku příjemněji než vůně, v úplně prvním ochutnání sice nehezká hořkost, ale to byla zdá se jenom neutralizace mého jazyka, při dalších setkáních už je to ok, taková nasládlá klasika
Dozvuk: kakaově nahořklý, střední
Shrnutí: Je to 21 yo Gran Reserva. To je vlastně dobrá zpráva, protože tam není nějaká nepříjemná rumovitost, kterou znám z jiných whisek, Glenfiddichu se to zdařilo, tak by to mělo vypadat. Na druhou stranu oproti osmnáctce, která je v akci bez problémů koupitelná, je 21 yo už exkluzivní pití a tu přidanou hodnotu tam v dostatečné míře nenacházím. Resp. já ji tam nenacházím vůbec, jsou výkonem srovnatelné.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.