ZPĚT

Recenze:

Láhev: New Grove 5 yo
Autor: Hunter
Aroma: Jako první se ozve aroma čokolády a kůže, které je silné a hutné, ale je zde i zjemňující květinovo-ovocná vůně, dokonce i lehčí závan lékořice a anýzu.
Chuť: Na jazyku se zdá jemný, ale s menší prodlevou už nastupuje hutnost hořké čokolády, tousty, hodně opáleného dřeva, slupky z mandlí, jadérka (vnitřek pecky) třeba z meruňky. Není pochyb o tom, že pijete rum, ale opáleného dřeva je zde i v dozvuku už na můj vkus až příliš.
Shrnutí: Poměrně originální a zajímavý rum, který mě přesvědčil především svou vůní, uvidím, jestli mu časem přijdu ještě víc i na chuť.
Body: 84

Láhev: New Grove 5 yo
Autor: Nethar
Aroma: U rumů mám mnohem větší problém popsat aroma než u whisek. Takže rumové... ale tady je to přece jenom svérázné - nakyslé citronové, snad i jablečné, prostě gumoví medvídci. Nebo možná takoví ti kyselí želé hadi. Myslím namáčení v rumu samozřejmě.
Chuť: Na rum řídký. Trochu umělohmotný, nedá se tomu říkat přímo nahořklost.
Dozvuk: Krátký, ale docela dobrý, spíš jednodušší. Zase trochu takový hořkonakyslý.
Shrnutí: Žádný amatér, ale mezi lepší rumy, které jsem pil, nepatří. Jak píše Hunter, hlavním trhákem je tady vůně, ta je hodně zdařilá.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.