ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ararat Akhtamar 10 yo
Autor: Hunter
Aroma: Čokoláda, přezrálé hrozny, višně v čokoládě, náznak griotky, sušené brusinky.

Vůně je krásně hutná a výrazná.
Chuť: Chuť je hřejivá, uhlazená, višně v čokoládě, lesní med, tmavá čokoláda, skořice, v dozvuku staré dřevo.
Shrnutí: Velmi dobrá brandy, ale jestli mě paměť neklame, tak sedmiletý Ararat Otborny byl pro mé čichové i chuťové buňky ještě o kus lepší. V dochuti mi u 10y přijde, že už je starého dřeva až moc. I přesto si doporučení zaslouží.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Přezrálé hrozny a další ovoce (nejvíc asi pomeranče), jemná čokoláda.
Chuť: Jemná a uhlazená, bohatá. Kvalitní čokoláda a pomeranče.
Shrnutí: Opravdu výborná brandy, plná a bohatá v chuti i vůni. Pro mě zatím top, zaujala mě více než cognac. A navíc přívětivá cena.

Autor: grapherx
Aroma: plná, sladká, příjemná, hrozno, čokoláda
Chuť: jemná, sladoučká, po chvíli se přidává jemná šťiplavost
Shrnutí: Brandy mám rád a tato se rozhodně u mě zařadí do top příček. Za necelých 500kč (Makro), je to naprosto výborná koupě.

Autor: josé
Aroma: sladké. karamel, kůže. plné ovocné - švestky a třešně, jablečný mošt. koření, skořice. lehce lihové (b.2/3)
Chuť: jemně dřevité. nakyslé ovoce. hrozinky. sládne. příjemně hřejivé. (b.2/4)
Dozvuk: pikantní dřevo, čokoláda, višně (b.1/2)
Shrnutí: ve slepém testu 10 vs. 20 je dvacítka hutnější, intenzívnější, uhlazenější. v chuti je více dřeva. oboje dobré pití za příjemnou cenu. (b.0/1)
Body: 5

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.