ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 8 yo 1998 Provenance
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zemitě zatuchlá, trocha jódu, patrný vliv červeného vína. Aroma je spíš jednoduché, ale v pohodě.
Chuť: První ochutnání…hmmm, dost dobrá na osmiletou whisky. Pěkně sladěné Islay s červeným vínem. Nasládlá, zemitě jódová, hliněná, s kyselou stopou po červeném ovoci.
Shrnutí: Pouze osmiletá whisky, finiš strávila v sudech po vínu od Gabriel Meffre Rhone Valley. Vzhledem k věku a starším konkurentům, které zastínila, zaokrouhluju po zásluze body nahoru. Ochutnána na oslavě Króčovo narozenin, měl jsem díky jeho štědrosti megapanák.
Body: 85

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Bowmory mám teď vcelku napité, takže když bych to měl nějak srovnat, tak tohle voní jako kyselejší Black Rock
Chuť: ...a zbytek této podrobné a inspirující recenze už se ztratil v Króčově objímaní a lahodné paštičce ;-)
Shrnutí: Mně to přišlo fakt takové ovocné, svěží, jak jsem psal - odlehčený svěžejší Black Rock. Rumová Glen Scotia mi chutnala nejvíc, tato jako druhá, poslední u mě skončil Longmorn. Díky Króčo za výlet po nezávislákách, ty závisláku ;-)

Autor: zyki
WB
Aroma: převažuje třešňovokvětinová sladkost, náznak slanosti, rašelina slabě v pozadí
Chuť: rašelina převezme vedení, je to taková příjemná hlína s trochou dezinfekce, sladkost ustoupí, ale mírně tam je
Dozvuk: hlína, o něco sladší než chuť, zdál se mi kratší, ale lehká stopa hlíny přetrvala déle
Shrnutí: trochu jsem byl překvapen z rozdílu vůně a chutě, ale jako celek mi chutnala a mohu říct, že jsem nadšen

Autor: Žiži
WB
Aroma: rašelinový kouř s nasládlými tóny (ovoce), slabé květinové tóny, trocha soli
Chuť: těžší ovocné tóny (citrusy + další ovoce), hutná, vanilka, lehce ořechy v medu, špetka soli
Dozvuk: dlouhý, kouřový, popel, slaný
Shrnutí: velmi dobrá Bowmore z nezávislého stáčení, nefiltrovaná za studena, nebarvená karamelem, mírné naředění (2 kapky vody do cca 20 ml whisky) zvýrazní sladké tóny a koření
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.