ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 30 yo
Autor: Jerry1
WB   WOL
Aroma: Velmi jemná nasládlá medová vůně, trochu ovoce a koření, kdesi v dálce snad i trochu sherry. Napůl cesty mezi svěžestí a opulentností.
Chuť: Výrazná nasládlá chuť, tady už o sobě dává sherry vědět. Dřevo, rumová pralinka, koření, vše sametově propojené.
Dozvuk: Opravdu velmi dlouhý. Ještě dlouho po polknutí o sobě dává vědět, nechce na sebe nechat zapomenout.
Shrnutí: Tuto whisky jsem měl možnost ochutnat při výjimečně příležitosti, kamarádovy oslavy třicatých narozenin. Vrchol večera představovat set Port Ellen 30y, Bunnahabhain XXV a BenRiach 30y. Jsem velmi rád, že jsem mohl tyto whisky ochutnat společně, protože chutnaná každá zvlášť by šlo o skvosty (což jistě byly i takto pohromadě), ale takhle jsem měl možnost porovnání, která se jen tak nenabízí. Podotýkám, že jsem se velmi snažil, abych "odfiltroval" vzácnost Port Ellen. A přesto právě ji dávám z uvedené trojice na první místo, na druhé pak BenRiach a na třetí Bunnahabhain. Díky, Karle, bylo to famózní.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.