ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Ellen 30 yo 9th Release
Autor: Jerry1
WB   WOL
Aroma: Jemná kouřová bohatá vůně.
Chuť: Jemná vyzrálá chuť, suchá. Doporučuji neředit. Na objem alkoholu úžasně jemná.
Dozvuk: Velmi dlouhý, kdybych potřeboval připálit dýmku, stačí dýchnout.
Shrnutí: Tuto whisky jsem měl možnost ochutnat při výjimečně příležitosti, kamarádovy oslavy třicatých narozenin. Vrchol večera představovat set Port Ellen 30y, Bunnahabhain XXV a BenRiach 30y. Jsem velmi rád, že jsem mohl tyto whisky ochutnat společně, protože chutnaná každá zvlášť by šlo o skvosty (což jistě byly i takto pohromadě), ale takhle jsem měl možnost porovnání, která se jen tak nenabízí. Podotýkám, že jsem se velmi snažil, abych "odfiltroval" vzácnost Port Ellen. A přesto právě ji dávám z uvedené trojice na první místo, na druhé pak BenRiach a na třetí Bunnahabhain. Díky, Karle, bylo to famózní.

Láhev: Port Ellen 30 yo 9th Release
Autor: Nethar
WB
Aroma: Slaďoučké, výrazné, vlastně ani necítím rašelinu, cukrová vata... a pak přichází až ta rašelina, jen jemně.
Chuť: Přitom v chuti je intenzivní, ostrá, rašelinná středně, čemuž vůně nenasvědčovala.
Dozvuk: Dozvuk zase v jemné rašelině, středně dlouhý.
Shrnutí: Paráda, klame tělem, je bohatá, mění se, netradiční a velmi dobré. Co bych u PE taky měl psát jiného, byl jsem spokojenej, jen jsem ty skleničky viděl, ale opravdu stojí za to, je svá a nezapomenutelná (myslím jako Port Ellen vs whisky, naopak určitě ne v řadě těch ostatních PE, to mnohé hodně splývají).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.