ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain XXV
Autor: Jerry1
WB   WOL
Aroma: Lehká vůně, něco mezi cukrovím a perníkem.
Chuť: Hladká, bohužel ničím nepřekvapující, v závěru lehce nahořklá.
Dozvuk: Střední
Shrnutí: Tuto whisky jsem měl možnost ochutnat při výjimečně příležitosti, kamarádovy oslavy třicatých narozenin. Vrchol večera představovat set Port Ellen 30y, Bunnahabhain XXV a BenRiach 30y. Jsem velmi rád, že jsem mohl tyto whisky ochutnat společně, protože chutnaná každá zvlášť by šlo o skvosty (což jistě byly i takto pohromadě), ale takhle jsem měl možnost porovnání, která se jen tak nenabízí. Podotýkám, že jsem se velmi snažil, abych "odfiltroval" vzácnost Port Ellen. A přesto právě ji dávám z uvedené trojice na první místo, na druhé pak BenRiach a na třetí Bunnahabhain. Díky, Karle, bylo to famózní.

Láhev: Bunnahabhain XXV
Autor: josé
WB
Aroma: jemná vůně. sladká do vanilkova a máslové drobenky. sladké broskve a moruše. zároveň je tu i ovocná nakyslost sherry. dřevo, čokoláda. později mokrý karton. (b.2+/3)
Chuť: lechtivě perlivá. převládá sherry nakyslá ovocnost a šťavnatost. dřevo. je plná a vyvážená (b.3+/4)
Dozvuk: hřejivý, převládá sladké ovoce, sušená jablka a hlavně meruňky. dřevo, sůl a čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí: velmi jemná. vyzrálá a kultivovaně pikantní. jen tak ji usrkávat. pohlazení pro jazyk. nesmí se s ní spěchat, dát jí čas. zvláště v chuti slušný vliv sherry. jsem rád za vzorek. celá lahev je bohužel cenově trochu mimo. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.