ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenglassaugh Revival
Autor: Botana
WB
Aroma: Sladko ovocně nakyslá, višňový kompot, žahour, kyselé ovocné želé (bonbóny), angrešt, hruškový kompot, kokosové mléko, v dáli lehce kouř.
Chuť: Ovocná, přechází v lehký vzdálený kouř.
Dozvuk: Krátký, ovocně kouřový, nevýrazný.
Shrnutí: Voní hezky, chuť a dozvuk mne nějak neurazil, ale ani neoslovil. Za vzorek děkuji Petrovi.

Autor: Duthoron
Chuť: sladká, lesní ovoce, vzadu pak nĕco jako vosk.
Dozvuk: střední a takový zemitý
Shrnutí: docela dobrá, vzledem k vĕku až překvapivĕ

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Zajímavá, sladká, ovoce, troška suchého kouře, zelená jablka, gumové bonbony, koření, kyselé dřevo, trocha zemitosti.
Chuť: Výrazná, stopy hořkosti, kyselé dřevo, gumové bonbony, zelená jablka, svěží, středně sladká, pražené sladké obilí, sherry svíravost.
Dozvuk: Hořká čokoláda, hlína, cider, pražený slad, svíravost.
Shrnutí: Výtečná whisky, sedla mi. Plná, zajímavá.

Autor: Lakus
Aroma: Čerstvě namleté ořechy, švestky, sherry, leštěnka na nábytek.
Chuť: Méně sladká než ve vůni. Med, vanilkové rohlíčky, máslo, rozinky, trpkost pampeliškových listů. A alkohol. Je tam hodně silná chuť něčeho co se mi těžko popisuje, jako bych přežvikoval nahořklé šlupky od jablek, k tomu čerstvé dřevo a zapíjel to rumem.
Dozvuk: Středně dlouhý, čerstvé dřevo, alkohol, med, sherry a tráva. V úplném závěru maličko kouře. Ale opravdu jen ždibeček.
Shrnutí: Nepříliš vyzrálá whisky, chuťově výrazná, jako celek působí umělým dojmem. Jedná se o solidních 46% alkoholou a u tohoto kousku je to opravdu znát na jeho hřejivosti. Čekal jsem něco úplně jiného.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Lehce zapařená květinová louka, fůra kytiček, v podstatě to voní moc hezky.
Chuť: Fundamentální whisková chuť.
Dozvuk: Krátký, kytičky jsou hned pryč, na závěr spearmint.
Shrnutí: Docela dobrá whisky, ale až tolik mě nevzala.
Body: 81

Autor: josé
WB
Aroma: nasládle vínové, lehká hroznová nakyslost, nezralé špendlíky a meruňky, jahody. zároveň vliv AO, vanilka, dřevo. suché, lihovější. byť výrazné, trochu mimo můj vkus. (b.1+/3)
Chuť: sušší. drhnoucí dřevo, lehce nahořklé. sladová, piškoty, citrusová nakyslost. (b.2/4)
Dozvuk: nasládlý. dřevo a nahořklost zůstává. ovocnost. hřejivý. (b.0+/2)
Shrnutí: zaujala míň než souběžně testovaná Octaves Classic. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladká. Červené ovoce, jablka. Pikantní a kořenitá. Oříšky. Vcelku příjemná.
Chuť: Sladce sladová. Rozinky, zelenina, plast. Působí mladě, je lehce mdlá, moc mě neoslnila.
Dozvuk: Středně dlouhý, možná nějaké to sherry. Lehká hořkost, sladovost.
Shrnutí: Krásně voní, pak to jde ale z kopce. Slušel by jí ještě nějaký ten rok, aby ohladil plastové a sladové trošku nepříjemné hrany.

Autor: lochness
Aroma: žuvačka Pedro, punčové rezy v cukrárni, tmavé odkvitnuté ruže
Chuť: Sladké zrelé ovocie, v druhej vlne mierne alkoholovo zaštípe.
Dozvuk: Kombinácia ružového marshmallov a alkoholovej štiplavosti
Shrnutí: Ja tieto red wine finishe skrátka milujem, tak nebudem objektívny. Na svoj vek je to výborná whisky, lepší je len Bruichladdich Rocks 3rd edition

Autor: Žiži
WB
Aroma: medové tóny, ovoce (citrusy + žluté ovoce), vanilka
Chuť: med, mírně citrusy, žluté ovoce, vanilka
Dozvuk: středně dlouhý, medový, vanilka, trocha ovoce a dřeva
Shrnutí: na tak mladou whisky je dost dobrá, chuťově celkem výrazná, nepřipadala mi nijak ostrá ani štiplavá, myslím že má velký potenciál do budoucna
Body: 80

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.