ZPĚT



Recenze:

Láhev: Highland Park 15 yo
Autor: Anonymous
WOL
Aroma: Trošku uzavřené. Citrusy, tráva, med, vanilka, sušené meruňky a maličko sotva znatelné rašeliny. Vše uhlazené a jemné. Jako celek nasládlé, kompaktní a velice příjemné.
Chuť: Sametové, postupně jde více do dřevěnosti. Pod tím vším zůstávají náznaky medu a vanilky.
Dozvuk: Kůra, vřes, trošku kouře a soli. Jak postupně odeznívají dřevité tóny zůstává na jazyku chuť ovoce, medu a jemného kouře.
Shrnutí: Taková osvěžující whisky pro hřejivější jarní dny. Trošičku uzavřená, ale souvislá a jemná. Boduje ze jména ve vůni, kdy k sobě jednotlivé prvky krásně pasují a vzájemně se doplňují. Nikde nic nevybočuje a neupozorňuje na sebe. V chuti už tak bohatá není a jde mírně do hořkosti, ale kvůli sladkým tónům v pozadí není hořkost nepříjemná a brzy odeznívá.

Láhev: Highland Park 15 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Mix dřeva, velejemné rašeliny, ovoce a parfémovosti.
Chuť: Dost řídká, jemná, květinová, trochu dřevitě nahořklá v dochuti.
Shrnutí: Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013. Zklamání to pro mě není, protože už HP 12y mě ničím neoslovil, tady je to trochu lepší, ale HP dál spadá do kategorie pro mě nezajímavé palírny, třeba to někdy nějaké lepší plnění změní.
Body: 81

Láhev: Highland Park 15 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: highlandparkovská mírně nakouřená travnatost, dřevitost
Chuť: v ústech vodička, žádný velký dojem, nulová agresivita
Dozvuk: trocha kouře v dozvuku
Shrnutí: ve větším množství by se vzhledem k jemnosti v ústech pila asi velmi jednoduše, dobrá whisky

Láhev: Highland Park 15 yo
Autor: Radek
WB
Aroma: Lehké vřesové aroma.
Chuť: Osvěžující, nakyslá a mírně nahořklá.... vlastně takový mix citrónu, pomeranče a grepu.
Dozvuk: Střední.
Shrnutí: Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013. Oproti HP 12y je už tenhle celkem zajímavý, nicméně vím že existují lepší HP.
Body: 82


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.