ZPĚTRecenze:

Láhev: Aberlour 10 yo Sherry Cask Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazná, silná vůně, kde se mísí sherry, kůže, vlašské ořechy a trocha bourbonového parfému, ten je naštěstí pro mě v mezích, voní to jako celek příjemně.
Chuť: Nasládlá chuť, med a halda sherry, k tomu v druhé vlně topinky, opálené dřevo (decentně), kůže. Sud po sherry je hodně znát, což mám rád.
Shrnutí: Tenhle hodně silně "sheřený" styl mi sedí, pochutnal jsem si. Měl jsem vzorek, za který moc děkuju Zombovi. Celou lahev bych bral.
Body: 86

Láhev: Aberlour 10 yo Sherry Cask Finish
Autor: Nethar
WB
Aroma: Tohle je nějaké jiné. Výrazné, sladké. Hlavou se mi dokonce prohání pojmy jako grain whisky, Irsko, USA. Nasládlé, výraznější, ve vůni je znát i bourbonovitost, vanilka, kůže. A asi i dost alkoholu, protože štípe hned do nosu.
Chuť: Nejdříve sladké, ale potom začne pořádně kysele kousat, tohle bude hodně procent.
Dozvuk: Dlouze hřeje, ta procenta tam budou, sladce čokoládový, višně v rumu, vanilka.
Shrnutí: Tak tady opravdu nevím, co mi pan alchymista namíchal, ale nikde svoji výrazností nepřekročí hranici, takže mi to vlastně dost chutná. Mít více jak vzorek tak bych ale určitě experimentoval s vodou, je otázka, kam by ji to posunulo.

Láhev: Aberlour 10 yo Sherry Cask Finish
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Plná ovoce a čokoládová, opravdu hutná vůně (ve srovnání s Benriach 12 Sherry jí opravdu válcuje), z ovoce vystupují zralé broskve, jablka, trochu i hrozny a kiwi, sladší povidla, trochu dubu v pozadí. Jak už jsem si trchu u Aberlouru zvyknul, ve vůni je to parádní.
Chuť: Čokoládová, sladká, ovocná, opravdu výrazná, poté vysychá a projevuje se dřevo.
Dozvuk: Středně dlouhý, jasně čokoládový, višně v čokoládě, ovoce, dub, trochu suchý.
Shrnutí: Po prvním ochutnání jsem byl nadšen a celkem mě to neopouští, jen v láhvi uvážlivě ubylo :-( Nákup byl naslepo ve FR obchoďáku jako suvenýr z dovolený a musím říct, že je to jeden z nejpovedenějších. Při první ochutnávce jsem si udělal poznámku, že malinko připomíná dobrej koňak, ale bez té jejich kořenitosti, proto to byl možná release speciálně pro frantíky.

Láhev: Aberlour 10 yo Sherry Cask Finish
Autor: zyki
Aroma: sušené švestky v čokoládě jsou rychle vystřídány třešňovou bublaninou, následně přechází do svěžího třešňového kompotu
Chuť: mléčná čokoláda, koření (spíše sladké), časem něco lehce připáleného
Dozvuk: lékořice se šťávou z třešňového kompotu
Shrnutí: výborná, příjemné překvapení

Láhev: Aberlour 10 yo Sherry Cask Finish
Autor: Žiži
WB
Aroma: sladké tóny zralého ovoce (jablka + citrusové ovoce) s trochou medu, sherry, špetka koření
Chuť: ovoce, sherry, trochu dřevitá a kořeněná
Dozvuk: středně dlouhý, zpočátku ovoce, pak získá navrch opálené dřevo s lehkým ovocným nádechem
Shrnutí: jednodušší ovocná whisky s trochou dřeva v chuti a závěru (tam je ho krapet víc), ředění přinese více dřevitosti a ostrosti
Body: 77


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.