ZPĚTRecenze:

Láhev: The Balvenie 17 yo Peated Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hmmm...tak to mě Balvenie zaskočila, tohle je paráda-výrazná, medově květinová, trochu laková, skořice s rašelinovým a sladovým nádechem. Nasládlé aroma, velmi hřejivé a ostré. To se mi zamlouvá.
Chuť: Med, slad, příjemná čokoláda a dřevo, v dochuti skořice.
Shrnutí: Příjemné překvapení, té rašeliny je v ní sice poskrovnu, ale to jí neubírá na pikantnosti a hřejivosti, hlavně ve vůni. Poprvé jsem ochutnal na IX. degustaci Bratrstva rašeliny, podruhé před chvílí vzorek pro připomenutí.

Nejsem moc velký fanoušek téhle palírny, ale musím uznat, že tohle je velmi dobrá whisky.
Body: 87

Láhev: The Balvenie 17 yo Peated Cask
Autor: J.K.Ch
Aroma: Nakouření je opravdu jemné. Whisky je spíš ovocná. Vůně je komplexní, oblá ale trochu ji kazí jakoby jarové tóny. Sladkost vůně je příjemná a akurátní.
Chuť: Chuť je výrazně kouřovější s tóny doutníkového až cigaretového popela je speysidovky ovocná, trochu ostřejší, silná a plná. Tóny jaru se v chuti neprojevují.
Dozvuk: Třešňový kompot, trochu kouře a švestková povidla
Shrnutí: Další skvělá Balvenie, ale zůstanu raději u jejich nenakouřených kousků

Láhev: The Balvenie 17 yo Peated Cask
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: zprvu intenzivní sladkost, postupně přechází do dřevité ostrosti
Chuť: ostřejší chuť
Dozvuk: pravá rašelina přichází až v dozvuku, sražená dřevitou hořkostí
Shrnutí: whisky mi nesedla, jak na degustaci tak při přechutnávce mi v ní vévodila nepříjemná dřevitá hořkost ve všech složkách, pro mě naopak, ač jsem fanouškem této palírny, jedna z nejhorších Balvenie ;-) Ale obecně vzato to asi není špatná whisky.

Láhev: The Balvenie 17 yo Peated Cask
Autor: josé
WB
Aroma: rašelina tu lehce je, ale žádný vypalovák. více je sušší dubovosti A.O., výrazně sladká ovocnost - jablka Golden, sušené hrušky. kapka kyselosti, grepová kůra. po rozdýchání je lepší. změkne, je více sladká. žužu se závany ostřejší suchosti dřeva. špetka vanilky. (b.2/3)
Chuť: výrazný kouř, ale charakterově jiný než Islay - suchý. opálený zelený klacek. maličko nahořklý. popel z listí.ořechy, slad. (b.2+/4)
Dozvuk: po polknutí kouřovost postupně mizí a zůstává ovocnost se dřevem a ořechy. (b.1/2)
Shrnutí: líbí se mi. jiný styl kouřovosti. přechod od vůně, kde skoro není k chuti kde je znát nejvíc až k dozvuku, kde utichá. charakter Balvenie (jakou znám třeba z 12 Double Wood) lze najít hlavně ve vůni a dozvuku. kouř je zajímavý bonus. (b.0+/1)

Láhev: The Balvenie 17 yo Peated Cask
Autor: Žiži
WB
Aroma: nasládlé ovocné tóny smíchané se slabou rašelinou a trochou kouře, slabší medové tóny, trochu ostrá
Chuť: ovoce s trochou rašeliny a kouře, dub a koření, trochu ostrá
Dozvuk: středně dlouhý, převažuje kořeněný dub, mírně rašelinový, trocha kouře a náznak ovoce, spíše suchý
Shrnutí: zajímavá Balvenie, není špatná, ale jsou mnohem lepší, rašelina je tu docela slabá, přesto snadno identifikovatelná, podle mě je tu ale spíš na škodu, mírným naředěním (2 kapky vody do cca 20 ml) se ve vůni objeví slabé pryžové tóny a projeví s víc koření a jodové ostrosti, hlavně v chuti a závěru, lepší je neředit
Body: 84


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.