ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 17 yo 1989 Blackadder
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Aroma krásně nasládlé. Melasa, karamel, čokoláda, za tím trocha masoxu a koření, lehce i dojem kávových tónů, hodně sladkého sherry. Fantastická vůně.
Chuť: Na jazyku lehce nasládlé sherry, dochutí je ale už v suchém stylu ( podobné jako u mého BenRiach 1988 16y). Přidáváním vody chuť sládne, ale ostatní chuťové dojmy „řídnou“. Osvědčilo se mi buď neředit, nebo jen velmi mírně.
Shrnutí: Na to, jak silná tato whisky je (58,4%) je skvěle pitelná i bez ředění, vůně je na sudovou sílu nebývale otevřená a výrazná, osobně bych tedy ředění nedoporučoval. Společně s GlenDronach 1989 20y Pedro Ximenez Sherry Puncheon je to momentálně nejlepší sherry styl, jaký jsem doposud ochutnal. Na degustaci v říjnu jsem při prvním nástřelu v těžké konkurenci hodnotil 87b, ovšem teprve doma v klidu jsem si bohatý vzorek od Jerryho (díky!) náležitě vychutnal a docenil. Excelentní whisky.
Body: 91

Láhev: Mortlach 17 yo 1989 Blackadder
Autor: Nethar
WB
Aroma: přezrálé ovoce, banány, slaná (bujón), výrazná, při opatrném čichání není ani přehnaně agresivní. S vodou více bujonu, méně ovoce, slabší
Chuť: sladké, čokoládové, s vodou více cukru, alkohol jde znát
Dozvuk: drsně zakouřený či spíše zemitý závěr, hlavně nasládlý
Shrnutí: další skvělá whisky z VI. degustace Bratrstva rašeliny a hostů, na mě už asi moc silná, takže na špici jsem neřadil, ale celkově na ní zaslouženě skončila

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.