ZPĚT

Recenze:

Láhev: Grand Old Parr
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Z vůně se dá poznat, že se jedná o blend. Je sice poměrně výrazná, ale z kategorie blendů nijak výrazně nevybočuje. Jedná se o mix mletých vlašských ořechů, leštěnky, dřeva a trochy lakovosti.
Chuť: Chuť je velmi překvapující, ve slepém testu bych blend nehádal, chuťově je totiž na úrovni single maltu. Lískové ořechy, dřevo a vanilka. Na jednu stranu je jemná, na druhou se ozývá náznak drsnosti a ostrosti, tyto protiklady jsou pěkně sladěné.
Shrnutí: Co do chuti, jedná se o nejlepší blend z těch, co jsem doteď ochutnal. V této kategorii je konkurentem snad jen Haig 43%, která sice chutí lehce zaostávala, ale ve vůni byla dál. Nevýhodou Old Parru je pak především cena, u nás se současné verze prodávají za cenu okolo tisícovky. Jsem velmi spokojen, že nějaký blend může konečně chutnat jako single malt whisky, ale na druhou stranu, pokud stojí tolik, co single malt, tak už to ztrácí část svého kouzla. S nákupem jsem , s přihlédnutím ke vzácnosti a stáří, nakonec spokojen.
Body: 82

Autor: Nethar
Aroma: Zatuchlý Auchentoshan styl shnilého sena. Vůně venkova, chceme-li být romantičtí. Kdo to znechuceně nevylije v prvních sekundách a mírně vůní otupí nos, dočká se příjemných sladkých květin, tentokrát již krásně vonícího suchého sena a ještě jednou květinové aroma rozkvetlé louky, po které běží ruku v ruce Bratrstvo rašeliny a vítr jim čechrá vlasy.
Chuť: To se mi to machruje, když netestuju naslepo, ale jestli bych někde podezříval blend, bylo by to zde. Taková strohá, jednoduchá a hrubá, nahořklá nikoliv dřevitě, ale stylem nového linolea, které jistě každý z nás pravidelně olizuje.
Dozvuk: Středně dlouhý, nasládle květinový, ze všech charakteristik pro mě zde odvádí Old Parr nejlepší výkon - asi je ve vůni kvalitnější, ale stylově mi sedí víc až zde.
Shrnutí: Pravidelně bych to pít nechtěl, ale na blend opravdu dobrý výkon a navíc taková rarita, jsem rád za možnost ochutnat, díky Huntere nebo Huntře! Jak čtu poznámky, trochu se míjíme, já bych blend asi zase nepoznal z vůně, ale chuť a dozvuk byly na single maltku slabší.

Autor: zombice
Aroma: Vanilka, něco květinově sladkého, trocha zatuchlého sena a mokré kůže. Při druhé ochutnávce mi přišla asi víc sladké, poznámky mám hůř čitelné, ale mám tam: med, vanilka, hroznové víno. Podle mého na blend podařená vůně, to se mi hodně líbilo. Vím, že bych ve slepém testu blend nehádal.
Chuť: Dřevitě kořenitá, slabší závan jódu, mořské řasy.
Dozvuk: Středně dlouhý (na blend dlouhý :) ) Dubové dřevo, zlehka ohořelé. Kakao a končí do sladka.
Shrnutí: Jeden z nejpovedenějších blendů co jsem zatím pil. Za vzorek děkuju Hunterovi!

Autor: zyki
Aroma: výrazné, ořechy, lak, těžší, neurčitelná sladkost
Chuť: v porovnání s aroma o něco ostřejší, pokračují ořechy, nasládlost, trochu dřeva
Dozvuk: příjemný, ořechově nasládlý
Shrnutí: super, řadím mezi nejlepší blendy, ochutnáno díky výměně vzorků s Hunterem, děkuji

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.