ZPĚT

Recenze:

Láhev: Amrut Indian Single Malt Whisky
Autor: Hunter
WB
Aroma: Příjemná, klasická vůně, hodně sladová, s medem a vanilkou, nasládlým kořením, trošku do citrusů, pak dřevo.
Chuť: Klasicky sladová chuť na počátku, s kořenitostí, ovšem v dozvuku přebírá otěže dost výrazná grepová nahořklost, což na mě nepůsobí úplně nejlepším dojmem, docela to celkový dojem sráží.
Shrnutí: Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu, přímo jsem srovnával s Amrut Fusion a ten dopadl o poznání lépe.
Body: 82

Autor: Kobalt
Aroma: Suché dřevo, koření, tmavý karamel. Trochu irský tullamore styl.
Chuť: Ostřejší, sladší, dřevo, koření, trpké ovoce, dřevitá svíravost.
Dozvuk: Dřevo a med, suché dřevo, kořenitá sladkost, nasládlý s náběhem k hořkosti.
Shrnutí: Sušší dřevitější whisky. Říkám proč ne, pohoda.

Autor: Lakus
Aroma: Seno, dřevo, med, sušené ovoce, vanilka, ořechy. Je tam i nasládlá vůně něčeho, co je mi důvěrně známé, ale nedovedu si přesně vybavit, k čemu ji přiřadit.
Chuť: Hladká, i když trošku kouše. Dřevo, vanilka, cukr, slad, med, tropické ovoce. Maličko nahořklé.
Dozvuk: Dřevitý a více do hořkosti (ne moc), i když sladkost je stále cítit. Odeznívá poměrně rychle.
Shrnutí: Pro mě chutnější než předchozí Fusion verze. Slušně bohatá, přesto velmi kompaktní a jemná. Škoda té mírně náhořklosti, ale i tak jedna z těch mála sladších whisky, kterou řadím do sloupečku "chutná".

Autor: joy
Aroma: přezrálé tuzemské ovoce, slad, obilí
Chuť: chuť ovocná (ryngle?), dub a nové koření, ke konci vysychá
Dozvuk: krátký, decentní, ovocný
Shrnutí: Celkem příjemná whisky speysideského typu. Kdybych nevěděl co piji, typoval bych to na nějakou Speyside 10Y whisky

Autor: lalos
WB
Aroma: Působí mladě, sladově. Obilí, vařená zelenina, vanilka. Opálený sud, máslo, lékorky. Hlavně ale asi to obilí, rybářům možná napoví mokrý šrot.
Chuť: Nasládlá, opět dost obilná. Zelená nařezaná tráva a kopřivy. Dub, vanilka. Hřeje v krku - kombinace chilli ostrosti a alkoholové pálivosti.
Dozvuk: Středně dlouhý. Počáteční sladkost rychle vysychá a přechází do hořkosti a jakési trpkosti. Kopřivy a tonik.
Shrnutí: Zajímavá ve vůni, pak to ale jde z kopce. V dozvuku mi vyloženě nechutná. Působí dost mladě, a to asi i na zrychlené zrání v tropických indických podmínkách. Znovu ji nekoupím, vadí mi hlavně ta hořkost v dozvuku.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.