ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation Guatemala Gran Añejo Rum
Autor: Hunter
Aroma: Rumové pralinky, sušené ovoce, sušený banán, rozinky. Nic hutného a těžkého, spíše svěží a ostřejší styl, i když při delším pátrání se objeví ve sklence i něco hlubších kořenitých vůní.
Chuť: Chuť je sladce ovocná, pralinková, tělo je trochu tenčí. Vanilka, v dochuti pak vánoční koření a kůže. Slušné.
Shrnutí: Měl jsem vzorek od kamaráda. Nic co by mě nějak omráčilo, ale vzhledem k ceně dobrý rum. Ovšem musím dodat, že Guatemala umí nabídnout víc. ;)
Body: 84

Autor: Radek
Aroma: Ryngle... možná rynglový kompot, kůže a mírně alkoholu.
Chuť: Lehká vodovost, mentolová chuť s mírným, ale opravdu mírným náznakem čokolády, hřebíček. Je teda nutno uznat že je trochu štiplavý... ten rynglový kompot už asi začíná kvasit.
Dozvuk: Trochu do hořka.
Shrnutí: Je takový nevýrazný, pít se to dá.....
Body: 80

Autor: josé
Aroma: sladké, plné kokosu. vanilka. čokoláda, rumové pralinky. (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, ostřejší, pikantní dřevo s kořením, skořice. perlivé. cukrová sladkost, čokoláda (b.2/4)
Dozvuk: karamel. nastupují kyselejší tóny pomerančové kůry i maličko nahořklé, až zůstane jen sladkost. hřejivý (b.1/2)
Shrnutí: (b.0/1)
Body: 5

Autor: xenopus
Aroma: Příjemné, sladké, ale nikterak těžké. Štiplavý alkohol. Pomeranče, koření.
Chuť: Vyvážená mezi sladkostí a suchostí, nekomplikovaná. Pomerančová kůra, na pozadí především hřebíček.
Dozvuk: Spíše kratší. Kandované ovoce, pecky ze švestkových křížal. Bourbonová žvejkačka. Vystoupivší dřevěná hořkost poněkud zkazila dojem.
Shrnutí: Rumy skoro nepiju (posh), ale tenhle mi nadprůměrně chutnal. Navíc se chuťově trefil do vánoční atmosféry. Za tu cenu (koupeno v květnu 2013 za 544,-) jsem byl velmi spokojen.

Autor: Žiži
Aroma: částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, tmavá čokoláda, kandované a sušené ovoce, mírně kořeněná, sladká
Chuť: částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, tmavá čokoláda, trocha koření, kandované a sušené ovoce, sladký s mírně hořkými tóny dřeva
Dozvuk: poměrně dlouhý, částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, ovoce, tmavá čokoláda, trocha koření, sladký s mírně hořkými tóny dřeva
Shrnutí: styl rumu, který mi velmi sedí, žádná přehnaná sladkost, všechny složky v dobrém poměru, podle toho co jsem našel, tak zrál 3-4 roky v sudech po bourbonu a dozrával ve Francii (firma Cognac Ferrand, dozrávání v sudech po koňaku 4-5 měsíců), jinak barva toho rumu je něco mezi +1 a +2 ;)
Body: 90

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.