ZPĚT

Recenze:

Láhev: Auchentoshan 11 yo 1999 'Bordeaux Cask Matured'
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně ovoce, skořice, čokolády. Skořice je tam dominující. Nasládlá.
Chuť: Velmi ostrá, což při své síle nepřekvapí. Krémová, ovocná, čokoládová, vyznění v suchém až takovém sherry stylu, i když i to červené víno se projeví, ale až v dochuti.
Shrnutí: Tuto Auchentoshan jsem měl ve wishlistu už déle, zyki ji měl nominovanou ve volbách Whisky roku 2013, a protože jsem vypozoroval podobné chuťové preference a shodu v některých recenzích, ochutnal jsem i na Whiskyfestivalu a svůj výběr jsem si velmi pochvaloval. Tohle je pro mě jedna z nejpovedenějších whisky dozrávajících v sudech po červeném vínu. I vzhledem ke svému věku výborná.
Body: 88

Autor: Marvin
Aroma: Citrónová kůra, malinový drops. S vodou: vůně je jemnější, lesní ovoce.
Chuť: Ostrá, jahodová marmeláda, růžové víno. S vodou: meruňková marmeláda, nahořklý karamel.
Dozvuk: Velmi vysušuje i s naředěním vodou je dost suchý.
Shrnutí: Vydařenější Auchentoshan.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: sladká, výrazná, snad to jsou tóny vína z Bordeaux, cítím marshmallow, extra přezrálé pomeranče a banán, ke konci pak vždy příjemný citrón
Chuť: nepochybně ostrá
Dozvuk: v dozvuku nasládlá, přišel mi i u úvodní whisky spíše kratší
Shrnutí: velmi dobrá věc, samozřejmě silou nevybíravá, to bych si já pro sebe asi nekoupil, ale ta vůně mě velmi oslovila, skoro můžu říct i ohromila, od Auchentoshanu jsem to nečekal

Autor: zyki
Aroma: silnější alkohol, třešně, jahody, spíše kompotované, nábytek ošetřený leštěnkou, časem něco jako kořenová zelenina
Chuť: jahody, červený rybíz, mléčná čokoláda
Dozvuk: nejprve sladký, pak koření, něco ze suchého červeného vína
Shrnutí: první ochutnávka naslepo, tady nebylo tak těžké poznat, který z deseti vzorků jsem si vylosoval, zatím nejlepší Lowland, další položka do seznamu plánovaných lahví, který se nějak podezřele rozrůstá

Autor: Žiži
WB
Aroma: starý nábytek, mírně zatuchlá až medicinální, tóny zralého až přezrálého ovoce, zkaramelizovaný cukr, sladká
Chuť: ovocná, slabě medová, zkaramelizovaný cukr, trocha koření po naředění
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, ovocný s trochou koření a zkaramelizovaného cukru, spíše suchý
Shrnutí: příjemné překvapení z nížiny, zrála celou dobu v sudech po červeném víně z Bordeaux, odtud také zvláštní barva se sytě růžovým nádechem a výrazná ovocnost této whisky, 2-4 kapky vody do cca 20 ml ještě více zvýrazní ovoce
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.