ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig 10 yo 1999 MM
Autor: Hunter
Aroma: Nakyslé ovoce, růžové víno, pepř, to vše pod příkrovem rašeliny.
Chuť: Štiplavá, nakyslá, výrazná, ostrá na jazyku, s rašelinou a trochou vyuzenosti. Tělo spíš tenčí až střední, přesto velmi dobrá.
Shrnutí: Na degustaci Bratrstva jsem hodnotil 85, po přechutnávce jsem body ještě posunul o bod výše, prostě mi šmakuje. Rozhodně mi chutná víc, než její sestřička 13y, asi za to může jiná kombinace sudů. Dobré pití.
Body: 86

Láhev: Laphroaig 10 yo 1999 MM
Autor: Kiwi
Aroma: Nasládlá rašelina, trocha dezinfekce, okena, jakási cukrová vata (taková těžká sladkost, která mi připomněla jednadvacetiletou Bennachie)
Chuť: Tady už je to jasná dezinfekční rašelina (a to hodně výrazná), po sladkosti ani stopa
Dozvuk: Vcelku dlouhý, rašelinový, dezinfekční
Shrnutí: Chuť a dozvuk super, ale ta vůně nebyla bohužel můj šálek; chuťově i dozvukem nejvíc připomíná Laphroaig

Láhev: Laphroaig 10 yo 1999 MM
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nakyslý Laphroaig. Umírněný Laphroaig. Bonusové tóny, které bych naslepo necharakterizoval přímo jako víno, ale spíš jako nějaké kyselejší ovoce, borůvky, angrešt. Jejich přítomnost ubírá na dezinfekční "hnusotě" (však víte, že ji jenom škádlím, že ji miluju) čistého Laphroaigu. Nakonec jak si zvyknete, tak možná ale i ten cukříček najdete. Že tohle je moje krevní skupina asi nemusím zdůrazňovat.
Chuť: A najednou je to sladké a je to hladivé. Ale ne tak jako základní plnění, tady jsme procenty přece jenom výše, takže postupně sílí a je víc a víc pikantní, takže polkněme a...
Dozvuk: ...je to tam! Laphroaig, kouř, sůl, dlouhý dozvuk, jdu si dát ještě!
Shrnutí: Umírněný Laphroaig, ale ne tak jako třeba Quarter Cask nebo Triple Wood, tady se abych tak řekl nesnižuje jenom hladina dezinfekce (no teď jim trochu křivdím), ale víno (předpokládám, že je to jeho zásluha) přidává další ovocné tóny. Já jsem hodně spokojený, tohle mi moc chutná. Ale zároveň musím přiznat, že jsem si snad nikdy nedal víc než skleničku. Tohle je skutečně pochoutka, která se musí v mírném množství, na víc jsem chuť neměl. Asi je to tím, jak je to co se týče dané kombinace chutí hodně výrazné.

Láhev: Laphroaig 10 yo 1999 MM
Autor: Shargard
Aroma: vúně bohatá, sexy rašelina, zralé mandarinky, nádeh pobřeží, a jakási hniloba naplaveného dřeva, trocha vínového aroma - ale jen zlehka což je velice příjemné - na nose parádní. Dozrávání v sudech od vína zmírňuje medicinálnost 10 ti letého standardu. Po delším čichání se mi tam objevili ještě datle.
Chuť: na jazyku usychá, kouř, rašelina, kořeněnost s lehkou pichlavostí, švestka, povidla
Dozvuk: dlouhý, sušší, hřejivý, ovocný, lehce kouřový a slaný, povzbudivý, zprvu trochu oné hniloby která se po chvíli vytrácí a nastupuje ovocný charakter. V samém závěru dozvuku se objevuje rašelina. Krásně cítíte tuhle whisky jak protéká jícnem až do žaludku. Skvělá záležitost
Shrnutí: Dostal jsem přesně to co jsem od tohoto kousku očekával - Skvělý zážitek.Celá tahle whisky je zahalená do lehce sexy hávu, což jí jenom prospívá.Zároveň tahle whisky může posloužit pro zařátečníky jako úvod před standadním plněním od Laphroaigu. Zkušenějším pak otevře celé své kouzlo.Výborná věc, kterou by měl každý zkusit . Po přidání pár kapek vody její vlastnosti zhutní, zesílí.
Body: 85


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.