ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore Darkest
Autor: Torrez
WB
Aroma: Kouř z čerstvě doutnajících uhlíků, dřevo ze sudu, později krásná hluboká sladkost, rozinky. Kouř a rašelina nejsou tak intenzivní.
Chuť: Bowmorské bahno, ale sladkost jiného charakteru než 12 YO. Sladké bílé víno, chvílemi trochu do hořka. Celkově výborná, plná.
Dozvuk: Střední, sladce vínový a rašelinný.
Shrnutí: Co dodat, krásná barva, tohle je super. Postaveno naslepo proti Taliskeru 10 yo a to pro mě vítězně. Nové číslo jedna v žebříčku. :clap:

Autor: joy
WB
Aroma: sladká vůně, sherry, citrusy, lehce hlína, hrozinky, pomeranče, ovoce, slad
Chuť: sladká, sherry, trocha kouře a hlíny, čokoláda, citrusy, ovoce
Dozvuk: sušší, ovocný, čokoláda, pikantnost, dřevitost, sladkost, lehce kouř, citrusy
Shrnutí: Není to špatná whisky, ale pro mě to bylo lehké zklamání. Možná to bylo tím, že ostatní vzorky byly výraznější. I když nedávno testovaná Bowmore 9 yo Sherry Cask Matured mi taky přišla výraznější a hlavně lepší v poměru cena/výkon

Autor: zyki
WB
Aroma: sladké, čokoláda, kandovaná pomerančová kůra, rašelina jen lehce, aby bylo znát, že je to Bowmore
Chuť: rašeliny je více, sladkost přetrvává, v pozadí možná mírná sůl
Dozvuk: k hliněné rašelině se přidá lehký náznak dezinfekce, pokračování čokolády s mírnou ovocností
Shrnutí: první dojem z nedávno otevřené láhve je velice pozitivní

Autor: Žiži
WB
Aroma: ovocné tóny, kandované ovoce, čokoládové bonbony, kouř a trocha rašeliny, květinové tóny, nasládlá
Chuť: rašelina (více než ve vůni), kouř, ovocné tóny, sladká, ovocná marmeláda v pozadí
Dozvuk: spíše dlouhý, trocha rašeliny a kouř, ovoce, nasládlý
Shrnutí: tahle Bowmore je o poznání lepší (chuťově bohatší) než Enigma, ředění vodou je celkem zbytečné
Body: 84

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.