ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 16 yo 1991 Port Matured
Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžké ovocné tóny, ale vůně je bohužel lehce zastřená, takže je hutná, je to tam, ale jen v náznaku.
Chuť: Hřejivé, těžkotonážní portské jako vyšité. Trocha sladkosti a zároveň nakyslosti, s trochou vody nádherně sladká.
Shrnutí: Ochutnal jsem na degustaci Bratrstva rašeliny. Poznámky mě svrbí na papíře již od října, takže jsem rád, že ji sem žiži vložil a nemusím čekat na Króču, který je v rychlosti vkládání příspěvků přece jen laxnější a nepsané zákony Bratrstva mi velí počkat, až sem lahev vloží ten člen, o jehož příspěvek do ochutnávky šlo. Vzorek na přechutnání jsem výjimečně neměl, možná bych se s ní skamarádil víc, mít k dispozici ještě megavzorek nebo dokonce celou lahev.
Body: 84

Autor: Jerry1
Aroma: velmi jemně nakouřená s lehce zastřenou sladkostí
Chuť: vánoční cukroví, velmi sladká (až přeslazená), ostřejší, s přidáním vody zjemní
Dozvuk: poměrně rychle odezní
Shrnutí: na Islay whisky je té sladkosti snad až příliš, jinak se jedná o velmi dobrou whisky; za vrozek děkuji Króčovi

Autor: Nethar
WB
Aroma: portské, rašelina, grepy, nasládlá. S vodou sladkost ubývá, tudíž se mi to moc nelíbí, méně výrazná, grepy přecházejí na zatuchlé seno (vodu ne)
Chuť: tady vystupuje rašelina, hliněnost, trochu štípe
Dozvuk: grepy, kouř, rašelina
Shrnutí: pro mě moc dobrá whisky, tenhle styl mi sedí, umístil jsem na degustaci na první až druhé místo, ale snadné rozhodnutí to nebylo, konkurence velká a vyrovnaná

Autor: Žiži
WB
Aroma: sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoládové tóny, špetka soli
Chuť: sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoláda, trocha soli
Dozvuk: dlouhý, sladké tóny zralého až přezrálého ovoce smíchané se středně silnou rašelinou a kouřem, čokoláda, trocha soli
Shrnutí: další výborná Bowmore v řadě 16-tiletých Cask Strength, výrazně ovocná, ale i trochu slaná, dá se pít neředěná i s trochou vody, s vodou (2 kapky do cca 20 ml whisky) je sladší a šťavnatější, za vzorek děkuju Jitce, pravidelné návštěvnici brněnského whisky shopu
Body: 87

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.