ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
Donald 3 3 3

Abecední seznam recenzí:

B
Bladnoch 15 yo Sheep Label

G
Glenmorangie 10 yo Original

T
The Famous Grouse

Recenze:

Láhev: Bladnoch 15 yo Sheep Label
Autor: Donald
Aroma: Nejsem sice zrovna čichač, ale za mne hodně příjemná vůně. Dokonce i žena, která whisky aroma zrovna nemusí neohrnovala nos a ráno mi nenadávala za nevymitou sklenku (jako to s oblibou dělá když popíjím kouřové kousky :lol: ) Kdybych měl hodnotit .. jaro v Lowlands...
Chuť: Moje první celá láhev v sudové síle, přistupoval jsem k ní trošku s respektem, ale úplně zbytečně. Rozhodně bych netipoval tolik, dá se úplně lehce pít bez vody, což mi jako odpůrci vody ve whisky vyhovuje :oops: . Pěkně šťavnatá, žádná hořkost, dobrota
Dozvuk: Díky procetům alkoholu poměrně dlouhý i na Lowland a krásně se doplńuje s tělem
Shrnutí: Za mne krásně vyvážená whisky, dost mi sedla. Mimo kouř a rašelinu možná zatím nejlepší láhev. A i celkově by se mi do top 5 asi vešla.

Láhev: Glenmorangie 10 yo Original
Aroma: Pro mne velmi příjemná vůně. Ovocná, ale zároveň i trošku šimrá. Dle recenzí jsem čekal banán, ale já tam prostě cítil ananas :lol:
Chuť: Překvapivě poměrně "zdravá". Dle vůně bych čekal jemnější chuť (rozhodně to ale není na škodu). Whisky je, ale krásně lehká a svěží. Trošku dřeva. Pořád jsem hledal banán a pořád tam cítil něco jako ananas :oops: . Kamarád to po prvním napití komentoval slovy: banán jako prase :think:
Dozvuk: Dozvuk pro mne asi největší překvapení, mám rád dlouhé a hřejivé konce a tady byl moc hezký. Dozvuk předčil očekávání.
Shrnutí: Celkově mě Glenmorangie moc chutnala a litrová láhev padla během pár dnů s kamarády. Svěží, skvěle pitelná, ale zároveň i trošililinku drsnější
Body: 84

Láhev: The Famous Grouse
Aroma: Zblízka – nahořklý karamel? Nos venku - nedokážu to s rýmou rozeznat, dřevo, mokré listí? Celkově vůně pro mě nikterak výrazná, asi i kvůli rýmě. Jak vidím, tak jsem se docela setkal s Netharem, toho si vážím.
Chuť: Poměrně hořká whisky, musím říct, že odpovídá vůni. Whisky jako by obalila jazyk do tenké blanky. Na jazyku houstne.
Dozvuk: Hodně krátké, ale také sedí do kontextu.
Shrnutí: Zde nevím přesně, co pod vyvážením hodnotíte. Zda celkovou kvalitu zážitku, nebo jak do sebe jednotlivé díly zapadají. Já to chápu spíše jako to druhé, proto hodnotím takto vysoko. I přes nepříliš kvalitní jednotlivé díly ji jako celek řadím možná až na vrchol základních blendů.
Body: 70

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.