ZPĚT


AutorWhiskySkotskáVše
kalik 4 4 4

Abecední seznam recenzí:

A
Ardbeg Uigeadail

B
Bruichladdich Organic

G
Glengoyne 17 yo

L
Lagavulin 16 yo

 


Recenze:

Láhev: Ardbeg Uigeadail
Autor: kalik
Aroma: První rána do nosu masivní kouř, udírna, ale i jistá lehká olejovitá sladkost, citrusy, čokoláda
Chuť: masivní kouř, uhlíky, popel, medicína, jód, sůl, jemná sladkost, marcipán
Dozvuk: dlouhý dozvuk, kouř, uzenina, (kouř a uzenina naprosto všude), sladkost
Shrnutí: Masivní kouř a uzenina, sladkost. Není tak plné jako Lagavulin 16y, spíše lehčí, ale za to silné kouřové aroma (komín, ohniště) a silná chuť, mnohem silnější zážitek než Lagavulin. Velmi dobrá whisky. Cenově dražší (1500), což je jistě škoda, ale za ten zážitek to jistě stojí :)


Láhev: Bruichladdich Organic
Autor: kalik
WB
Aroma: tráva, lehká sladkost a sladovost, svěžest, louka, květiny a něco co nedokážu identifikovat (bobky?)
Chuť: tráva, louka, svěžest, seno, suchost
Dozvuk: jemné, ne moc výrazné, krátké
Shrnutí: Lehká svěží whisky vyráběná jako BIO vhodná pro běžné popíjení bez potřeby výrazných zážitků. Tahle je velmi nekonfliktní, která vás nepraští přes hlavu palicí, ale ani nijak výrazně nezaujme. Je to taková pohodová holka, která vás vyslechne, když máte problém, neporadí, ale ani vás nezahrne kritikou a už vůbec vám neřekne, že jste vůl. Trošku puťka sedící v koutu, které si málokdo všimne, což ovšem neznamená, že by byla špatná. Milovníkům silných chutí a vůní bych jí nedoporučil i když... Jak jinak byste poznali, co je to Ardbeg nebo Lagavulin, když by byly všechny whisky jako Ardbeg a Lagavulin? Určitě potěší, že whiska není dobarvovaná a filtrovaná.


Láhev: Glengoyne 17 yo
Autor: kalik
WB
Aroma: sherry, výrazná sladkost, karamelky, plnost, příjemná a sladká vůně
Chuť: sherry, karamelky, med, sladkost, slad, dubové dřevo
Dozvuk: nevýrazné, jemné, sladkost, jemně med, sherry
Shrnutí: velmi voňavé pití pro ty, které mají rádi sladkosti. Whisku bych doporučil k nějakému desertu, jako aperitiv. Celkově velmi dobrá whisky, určitě stojí za vyzkoušení. Pro mě je to spíš srdcovka, protože destilérku jsem v roce 2009 osobně navštívil a moc se mi tam líbilo, i když v tu dobu lilo jako z konce a voda byla úplně všude. Glengoyne 10y má úplně jiný charakter, mnohem méně sladkosti a sherry a velmi výraznou sladovitost a vyváženost. Snad jen doplním, že při výrobě whisky v této palírně se nepoužívá vůbec rašelina a ani voda není z rašelinišť, takže whisky jsou spíše sladové a dubové. Dokončení whisek je spíš slabší, ale to vyplývá už z charakteru surovin a zpracování těchto whisek.


Láhev: Lagavulin 16 yo
Autor: kalik
Aroma: kouř, uzený, komín, táborák, sladkost, medový kouř, jablka
Chuť: popel, sladkost, kouř, plnost
Dozvuk: dlouhé dokončení, uzenina, uzené maso v medové omáčce
Shrnutí: velmi dobrá a středně jemná uzená whisky. Není tak drsná jako Ardbeg, je jemnější, hladší, sametovější, uhlazenější. Kdo nechce být převálcován Ardbegem a chce zkusit silnější kouřový zážitek, Lagavulin 16y je dobrá volba. Pokud vás ale zaujme, další zastávka je určitě Ardbeg. Výrazná, sametová a uzený whisky. Doporučuji.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.