ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
Rog 7 7 9

Abecední seznam recenzí:

C
Caol Ila 12 yo
Clynelish 14 yo

D
Doorly's XO

E
El Dorado 12 yo

F
Fettercairn 6 yo Vom Fass
Fettercairn 9 yo 2008 Cadenhead
Finlaggan Port Finish

M
Mac Spey 10 yo Vom Fass

S
Sheep Dip

Recenze:

Láhev: Caol Ila 12 yo
Autor: Rog
Aroma: Intenzívna. Sladká rašelina, dym, opustený vanilkový lusk na spálenisku.
Chuť: Islay! Sladká medicína, odmocnina z Ardbegu, ale veľmi, veľmi dobrá.
Dozvuk: Opať Islay štýl, ale miernejší. Niečo sladké, čo neviem pomenovať poprášené popolom.
Shrnutí: Rozhodne odporúčam, je to niečo medzi Ardbegom a Laphroaigom ale v miernejšej a veľmi chutnej forme. Rád sa k nej niekedy (hocikedy!!!) vrátim.

Láhev: Clynelish 14 yo
Aroma: Stredne intenzívna. Slad, sladké jablko, plné voskové medové plásty a lúka. Pripomína mi Dalwhinie 15 yo. Bolo by zaujímavé priamo ich porovnať.
Chuť: V zásade sladká, ale s drsnými tónmi a trochu alkoholovo zaštipkáva.
Dozvuk: Stredne dlhý a stredne intenzívny. Po odznení "chlastovej ostrosti" ostáva mdlý a úplne na koniec sladký.
Shrnutí: Zaujímavá a dobrá whisky, ktorej kvalitu asi neviem momentálne oceniť. Príde mi trochu ostrá a rozháraná s neharmonickým priebehom. Niečo, akoby ste mali čerstvý chlieb s medom a zapíjali to fernetom (jedno i druhé mám rád, ale... :| ) Každopádne sa budem tešiť na prechutnanie niekedy v budúcnosti. Niečo na nej mi signalizuje, že by sme sa mohli skamarátiť.

Láhev: Doorly's XO
Aroma: Príjemná, stredne intenzívna, hrozienka, korenie, brandy a horká čokoláda.
Chuť: Sladká, pocukrovaná koža :idea: ;)
Dozvuk: Stredný, horká vlna po vysokopercentnej čokoláde. Dozvuk ale končí v "suchých tónoch" ak rozumiete, čo tým myslím :mrgreen: .
Shrnutí: Dobrý rum, sladká aróma, chlapskejší sucho-horký priebeh a dojazd. Odporúčam.

Láhev: El Dorado 12 yo
Aroma: Príjemná, sladká, červené ovocie? Hlboká, sudová, jemné korenie a višne v čokoláde.
Chuť: Sladká, korenistá a ovocno-čokoládová.
Dozvuk: To, čo je v chuti sa tu vracia vo vlnách - ovocie, čokoláda, alkohol... Aby zostal dojem po hrozienkach v čokoláde.
Shrnutí: Výborné, príjemné sladké pitie. Krásna práca s ovocím, korením a čokoládou. Vyhovujúci priebeh. U mňa esencia dobrého rumu sladkého smeru, ak mi teda rozumiete ;) .

Láhev: Fettercairn 6 yo Vom Fass
WB
Aroma: Jemná, zaguľatená, umelá hmota, žltý melón, slad, záhadná sladkosť, ktorú neviem k ničomu priradiť, celkovo žiadna hitparáda.
Chuť: Stredne intenzívna, jemne sladká s alkoholovým zaštipkovaním, vlny mdlej zatuchnutosti - starý kumbál je to, čo v puse ostáva s nejakou tou sladkosťou.
Dozvuk: Stredne dlhý, končí mdlo, umelo a do sladka.
Shrnutí: Jemná sladká whisky s divnými stopami v chuti. Paradoxne najzábavnejšia mi prišla aróma. Na 6 YO asi OK, ale bažiť po nej nebudem...

Láhev: Fettercairn 9 yo 2008 Cadenhead
WB
Aroma: Sladká, zatuchnutá, komplexná, podstatne zrelejšia ako 6YO VF, percentá by som ani náhodou netypoval, možno starý sud a ovocný kvas? Takú arómu by som hádal k podstatne tmavšej a podstatne slabšej (%) whisky. Baví ma.
Chuť: Tak tu už percentá, ktoré sa v aróme schovali cítiť. Chuť je masívna, ako sa na sudovú silu patrí. Plná pusa zrelej ovocnej sladkosti, trochu jemného korenia, čo dáte do koláča.
Dozvuk: Po odvanutí alkoholovej a silnej chuťovej vlny ostáva dlhý, stredne intenzívny a sladký aftertaste. Možno okrem sladkosti trochu mliečny, trochu vanilkový... Chvíľu to je zábavné zisťovať, čo tam je, ale potom zatúžim zažiť opať tú vlnu a rýchlo mám chuť na ďalší hlt. Inak tá sladkosť trvá. A trvá.
Shrnutí: Sudovky mám rád a táto je zauímavá, zábavná, Rád by som sa k nej vrátil, pretože je veľmi dobrá.

Láhev: Finlaggan Port Finish
Aroma: jemná a sladká rašelinka
Chuť: Výborná, intenzívna, sladká, popol s cukrom, červená marmeláda, rašelina. Super.
Dozvuk: Dlhý a príjemný
Shrnutí: Toto sa podarilo :!: Fľaška v domácím bare by rozhodne potešila.

Láhev: Mac Spey 10 yo Vom Fass
WB
Aroma: Stredne intenzívna, svieža ovocno medová, áno, príjemná.
Chuť: Horko štipľavá, skoro mi pripomína najvačšieho výrobcu okien v ČR - fernet od Stocka.
Dozvuk: Negatívne pocity v puse postupne slabnú až ostáva iba divná pachuť.
Shrnutí: SSklamanie. Strašný kontrast medzi peknou arómou a zlou chuťou.

Láhev: Sheep Dip
Aroma: [i]Dost květinová s medem, slad a čerstvé ovoce.[/i] U mňa je to jemná zatuchnutosť, pomaranče, acetón, medovina, s istým váhaním slanosť, celkovo príjemne dráždivá, aj keď nevýrazná.
Chuť: [i]Dominují čisté sladové whisky z Highlandu a Speysidu, které mají svou váhu, aniž by chyběla jemnost a vyrovnanost.[/i] Jemnosť a vyrovnanosť IMHO chýba. Chuť je sladko-horká, cítiť slad, inak tam chýba nejaké "to - ono" , ktoré by ma zaujalo. Dokonca by som chuť označil za "blendovitú".
Dozvuk: [i]Je zajímavé sledovat, jak se přesazuje komponent z Islay a přidáva kouř, přetrváva také koření.[/i] Stredný v trvaní, slabý v intenzite, končí horko a zatuchnuto.
Shrnutí: Sklamanie. Možno som nemal vo forme testovacie bunky, možno ma ovplyvnilo nachladenie, ale horkosť túto whisky ničí a zaraďuje ju k lacným blendom. Možno by som ju doporučil niekomu, kto má rád drsné tóny. Ako vidím s Hunterom sa zhodneme na horko-sladkej chuti. Tak kto má chute s Hunterom skalibrované a horkosť mu nevadí by jej asi mohol dať šancu :think: . Mňa, ako ste si asi všimli, zatiaľ nepresvedčila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.