ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
dumplink 2 2 2

Abecední seznam recenzí:

L
Lagavulin 16 yo
Laphroaig 10 yo

Recenze:

Láhev: Lagavulin 16 yo
Autor: dumplink
Aroma: Tady toho je opravdu hodně, je to takový nasládlejší, uhlazenější Laphroaig. Cítím domácí

ovocné pálenky, možná švestkovou? Určitě tam je kouř, rašelinka a dřevo, které mi přijde ostřejší a

výraznější než u Laph10yo, že by to bylo tím věkem? Taky tam cítím něco, na co bych bez místního

uživatele Žiži nepřišel co to je a je to včelí vosk.
Chuť: Tady to je jasné, rašelina, kouř, takové těžké ovoce, sušené švestky, dřevo a nakonec zase nálož

kouře.
Dozvuk: Krásně dlouhý jako u Laph10yo, malinká slanost, dost jódu, který se zatím moc neobjevoval. Je

tam všechno co bylo v chuti i vůni, takhle nějak si představuju kvalitní závěr.
Shrnutí: Velice dobrý kousek, vynikající. Aroma je opravdu nádherné, chuť možná malilinko slabší, ale ten dozvuk, který

následuje to kompenzuje až až. Tohle mi chutná.

Láhev: Laphroaig 10 yo
Autor: dumplink
Aroma: Nádherné, nejdříve jodizol a nemocnice, které se ale byly nepříjemné jen u první sklenky, teď, na konci láhve jsou z nás kamarádi,

dále tam cítím lehkou nasládlost, hodně rašeliny, lehký mořský vánek a trochu kouře. Někde vzadu vykukuje i taková lehká slanost a dost

i jemná vůně ohořelého dřeva. Tohle aroma je prostě nádherné, krásné, jemné a já bych to mohl čichat pořád. Po přidání pár kapiček vody

se vůně nemění, spíše se to celé zjemní a možná malinko upopředí tu trochu sladkosti, která tam je.
Chuť: Exploze kouře, jódu už tu tolik necítím, nad vším kraluje kouř. A možná tam cítím ještě trochu kouře. A taky kouř. Chuť je ale moc

dobrá, plná, olejovitá, ale trochu méně než třeba u Lagavulinu 16yo, krásně klouže do krku, mám chuť se po chvilce napít znova a znova.
Dozvuk: Ten jód co se někam schoval v chuti na mě vybafne tady, opět je tam dost toho kouře a takové malinko nahořklé dřevo, všechno to

je krásně vyvážené. Dozvuk je dlouhý, hóóóóóóóóóóóóóódně dlouhý, ale to je myšleno v dobrém.
Shrnutí: Tohle mi chutná, nádherná vůně, chuť i dozvuk, všechno to spolu hraje a klape, nejsou tam žádné blbosti, jedna vůně ladí s druhou,

všechno je to prostě stoprocentní. Já tuhle whisky prostě miluju.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.