ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
Bindt 2 1 6

Abecední seznam recenzí:

A
Athenos 5* The Mythos of Greece

D
Diplomático Reserva Exclusiva

G
Glenfiddich 12 yo

J
Jack Daniel's Tennessee Honey
Jack Daniel´s Master Distiller No. 1

M
Majestat XO Solera Gran Reserva

Recenze:

Láhev: Athenos 5* The Mythos of Greece
Autor: Bindt
Aroma: Sladkosť, rumovosť, karamel, cukor, kvetiny
Chuť: Vyvážená a veľmi príjemná sladkosť, jemný karamel, trochu dreva a kvetiny, mimoriadne dobrá piteľnosť, takmer vôbec nestrasie, jemná štipľavosť
Dozvuk: krátky, hrejivý, mierne štipľavý, v ústach zostáva príjemný pocit
Shrnutí: príjemné prekvapenie, je to hladké, uhladené a dobre piteľné
Body: 89

Láhev: Diplomático Reserva Exclusiva
Aroma: sladká, kožená, citrusová, nektarinky, med
Chuť: sladká, med, citrus, uhladená, krásna ako jarná lúka pri brieždení
Dozvuk: dlhý, hrejivý, med, propolis, nektarinky
Shrnutí: výborný rum, veľmi príjemne piteľný, v zimnom období len odporúčaný :P
Body: 93

Láhev: Glenfiddich 12 yo
Aroma: ovocná, kvety, čokoláda
Chuť: kyslé ovocie, ananás, oriešky, tráva, dub, možno hruška
Dozvuk: pomerne krátky až stredne dlhý, hrejivý, mierne zaštipajúci
Shrnutí: Táto whisky bola označená za "tú správnu" pre začiatočníka vo svete single malt a to je presne môj prípad. Preto si nedovolím Glenfiddich porovnávať so Speyside ani s inými whiskami :D Ale chutila mi a nesklamala, čo je, myslím, hlavné
Body: 78

Láhev: Jack Daniel's Tennessee Honey
Aroma: Sladká, medová, cítiť vzdialené jablko- namočené v mede :D
Chuť: Spočiatku sladká a silne medová, po chvíli nepopísateľné korenie a hneď nato štipľavosť alkoholu, ktorú cítiť ešte dlhý čas.
Dozvuk: Stredne dlhý, pálivý, mierne korenistý ale hlavne hrejivý, po sladkosti medu toho už veľa nezostalo, no nemôžem povedať, že by tam niekde nebola.
Shrnutí: Príjemné pitie, vadí mi tá štipľavosť na konci, od medového Jacka by som to v takej miere nečakal, po prehltnutí dlhý hrejivý finiš, po pridaní asi pol deci vody je to bez štipľavosti a vcelku príjemné, ale to už som tú whisky, pardón likér :roll: utopil. Na večerné popíjanie v chladnom zimnom období je však veľmi dobrá.
Body: 80

Láhev: Jack Daniel´s Master Distiller No. 1
Aroma: Ostrá a bohatá, cítim silný závah dubu, uhlia, trocha sladkosti - dosť výrazný marcipán a hruška so slivkou
Chuť: Tá je pomerne sladká, je tam pomerne dosť cítiť marcipán, med a cukrík, no okolo toho je dub a jablkový sirup
Dozvuk: Pomerne krátky, sladký a hrejivý, no prevláda tu dubový sud, pšenica a drevené uhlie
Shrnutí: Rozdiel medzi klasickým Jackom Black Label a týmto je cítiť už v tých 3 % alkoholu naviac, čo sa prejavovalo pomerne častým striasnutím po každom napití :D Rozhodne je však bohatší v chuti, vôni a je pestrým oživením inak jednotvárnej série štyroch fliaš, ktoré všetci poznáme. No predsa mi v tejto edícii Jacka niečo chýbalo, čo spôsobilo, že už ďalšie fľaše z edície Master Distiller by som už si asi nekúpil.
Body: 81

Láhev: Majestat XO Solera Gran Reserva
Aroma: med, hrozno, karamel, ovocie, kvetiny, cukor, portské víno
Chuť: sladká hrejivá chuť s ľahko štipľavým koncom a drevovým nádychom
Dozvuk: krátky, málo hrejivý, trocha štipľavý
Shrnutí: výborná brandy za tú cenu, ľahko piteľná, pomerne nenáročná
Body: 76

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.