ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
Ultimo 3 3 3

Abecední seznam recenzí:

A
Aberlour 12 yo Sherry Cask

G
Glencadam 10 yo

I
Isle of Jura 10 yo Origin

Recenze:

Láhev: Aberlour 12 yo Sherry Cask
Autor: Ultimo
Aroma: silná sladká vůně, snad kandlované ovoce, zpočátku příjemná, postupem času (jakože při opakovaném pití, nikoliv za jeden večer) až skoro otravná
Chuť: sladkost, nikdy jsem karafiáty nechutnal, ale kdyby mi je někdo pocukroval a dal rozžvýkat, tak si představuju, že tohle by byla ta chuť, jsou tam i nesmělé náznaky dřeva, ale nic silného
Dozvuk: dozvuk dost nijaký, asi jsem si už rozmazlil jazyk, ale jak tohle polknu, tak přijde zvonec a chuti konec, teda abych nekecal, je tam trochu dřevo, ale opravdu jen tříska ve džbánu
Shrnutí: kousek, na kterém osobně vidím postup jak se dostávám do světa whisky, zpočátku byla snad jedna z mých nejoblíbenějších, teď už tam spíš hledám a vidím mouchy

doporučil bych ji především začátečníkům, kteří nevědí co od whisky očekávat, tahle určitě nevystraší a úplně netrénovaný jazyk dokonce mile potěší

Láhev: Glencadam 10 yo
Aroma: ovocná vůně, něco mezi jablkem a hruškou, spíš nezralými a do toho ještě něco jemně násládlého
Chuť: zpočátku respektuje mírně nasládlou vůni na kterou navnadí, pak ztrpne (podle mě příjemně)
Dozvuk: takový trpký mix + dřevo, ve kterém se stydlivě připomíná něco kyselého i sladkého
Shrnutí: při prvním ochutnání mě překvapilo, že je to trochu jiná whisky než na co jsem zvyklý, hlavně onou neočekávanou trpkostí, kterou jsem si postupem času oblíbil... úplně závěrem bych řekl, že za zkoušku stojí a po jednom či dvou vzorcích asi každý bude mít jasno, zdali si ji oblíbí jako já, nebo ji zatratí jako mí dva kamarádi co se nad vzpomínkou na ochutnávku šklebí dodnes!

Láhev: Isle of Jura 10 yo Origin
Aroma: takový ostrovní úvod, přijde mi, že skrývá trochu ode všeho, ale zároveň se to stydí naplno ukázat, popsal bych to snad jako utlumená Tobermory 10yo, co dokážu rozlišit jsou kvasinky a posekaná tráva za mokra
Chuť: hořký medík, který se při převalování polepší
Dozvuk: dřevo, vrací se hořkost, která se tak snadno tentokrát nenechá přebít
Shrnutí: fajnová whisky, užil jsem si její pití, určitě souhlasím že je dost nenáročná, ale příjemná - novou flašku už si s největší pravděpodobností nepořídím, ale vzbudila vě mě zájem, časem rád ještě něco z této palírny ochutnám

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.