ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
brodequin 1 0 6

Abecední seznam recenzí:

A
Abuelo 12 yo
Angostura 1919

H
Havana Club Barrel Proof

J
Jack Daniels Tennessee Fire

M
Malecon 12 yo

P
Presidente Marti 15 yo

Recenze:

Láhev: Abuelo 12 yo
Autor: brodequin
Aroma: Ten večer mě mrzelo, že jsem neměl Diplomatico a Abuelo vedle sebe a neporovnával. Ve vůni mi totiž přišlo Diplomatico téměř totožný. Ale kdo ví, kam moje nosní paměť sahá... Každopádně to byl první poznatek. Dál jsem si poznámky nedělal.
Chuť: V chuti to samé. Cítil jsem Diplomatico, akorát možná trochu čokoládovější. Rum je trochu ostřejší, přesto zároveň jemný a sladký. Velice zajímavá kombinace, díky který jsem si ho ihned oblíbil.
Dozvuk: Kořenitější, dlouhý
Shrnutí: Už vím, jakou lahev si pořídím příště! Výborný, sladší rum, který jasně doporučuji milovníkům Diplomatica, možná i Presidenta Marti 15yo. Rád bych ochutnal i Centuria verzi :roll:

Láhev: Angostura 1919
Aroma: Vanilka, nasládlá, skoro až květinová vůně, med, pomerančová kůra, hřebíček, skořice
Chuť: jemný, nasládlý, med - drsnost a hořkost jsem nepoznal..., Zvláštní chuť, kterou jsem po dobu pití nedokázal úplně identifikovat. Ale kdybych to mohl jednoduše popsat, tak bych řekl, že je charakterem rum stejný, jako muškát moravský mezi víny. Prostě muškátový rum. :-)
Dozvuk: střední - dál už mé zápisky končí...
Shrnutí: Zajímavý rum, který má co nabídnout - tedy jakousi svou charakteristiku, kvůli které bude mít buď příznivce, či naopak odpůrce. Já se řadím spíše k příznivcům, i když bych to na celou láhev neviděl. Ale znovu ochutnat ano.

Láhev: Havana Club Barrel Proof
Shrnutí: Podle RumHowlera dostal rum 95 bodů ze 100. Ale ať zkoumám jak zkoumám, pořád mi to nejede. Rum je na mě příliš ostrý. Alkohol dominuje nad chutí a kořenitost rumu dominuje nad jemností, pokud tam nějaká je. Rum je to spíše sušší, rozhodně nic podobného jako Diplomatico, El Dorado, Zacapa apod. Osobně si s tímto kouskem nevím rady. Zda si ho míchat, či pít samotný. Má rozhodně sílu, to se mu nedá upřít. Já ale dávám přednost jemnějším a sladším rumům.
Body: 78

Láhev: Jack Daniels Tennessee Fire
Aroma: Skořice a nádech whisky. Nebudu rozpitvávat, příliš jsem se nesoustředil.
Chuť: Toto asi také nebudu příliš rozvádět. Tekutá skořice, do toho slabý náznak whisky.
Dozvuk: Dochuť jsem se snažil následující večer přebít něčím jiným.
Shrnutí: Omlouvám se předem, že jsem se odvážil, já newhiskař, takto recenzovat nový Jack Daniels. Jsem rumař a do whisek se teprve snažím proniknout, i když se mi to stále nedaří. Nedávno jsem zkusil vzorek Glenfiddichu 12, což mi moc nechutnalo. Pořád ale mám v zásobě k ochutnání Talisker 10, který mi zatím chutná nejvíc. Vím, toto je spíše likér, ale takhle v sobotu večer u baru jsem se odvážil a ochutnal i toto. I když whiskám tedy neholduji, dokážu rozeznat kvalitu. Toto byl ale strašný zážitek celého večera a nevzpomínám na to rád. Některým holkám prý chutná, ale já jsem měl pak minimálně hodinu problém s žaludkem a snažil jsem se to zapíjet vším možným, jen abych na tu chuť zapomněl. Je to v podstatě sladká, tekutá skořice s alkoholem. Mám teda rád skořici, ale toto ne. Už nikdy více. Jsem ale zvědavý na váš názor. Honey nebyl vůbec špatný, ale podle mě si to vzali výrobci až příliš do hlavy a tento experiment se, teda alespoň za mě, vůbec nepovedl. Body dávám pouze za pěknou lahev a celkem povedenou reklamu v ocbchodech, kde je láhev pěkně podsvícená, jako že hoří. Je to hezké. :-)
Body: 10

Láhev: Malecon 12 yo
Aroma: Karamel, dřevo, stará kůže, lesní med. Celkem dominuje alkohol. V pozadí náznak čokolády, pomerančové kůry, kokosu, skořice a vanilky.
Chuť: Na patře ne příliš osobitý - tedy žádné extra chutě se neobjevily. Jemný tak akorát, ne příliš. Žádné zavírání očí a úpadek do blaha nehrozí. Stále nevím, co čekat.

Po polknutí - hořká čokoláda, karamel, med. Co se týče sladkosti, tak tento rum je spíše suchý, i když náznak sladké, ačkoliv hořké čokolády tam je.
Dozvuk: Středně dlouhý - spíše kratší, ale poměrně intenzivní. Po chvíli se na "světlo" snaží dostat hořký pomeranč, ale na grep to úplně nevidím. :-)
Shrnutí: Celkem slušný rum, který patří spíše mezi ty suché. Není tedy možná ho zanést do kategorie sladších rumů, ala Diplomatico, Zacapa apod. Stylem bych ho možná přirovnal k Appletonu (12yo), ale co si vybavuji, tak Appleton mi přišel intenzivnější a měl takový větší šmrnc. Za cenu kolem 560 kč je to ale ucházející rum. Osobně bych si ale další lahev nepořídil. Tuto jsem dostal (půl lahve) po firemní rumové ochutnávce. :-)
Body: 81

Láhev: Presidente Marti 15 yo
Aroma: Podle vůně už teoreticky poznávám charakter rumu. Hned se mi připomnělo El Dorado a Zacapa. Kořeněná vůně, rozinky v čokoládě, vanilka, lesní med, kůže......s mým věčně ucpaným nosem je to potíž vydolovat......možná sušený banán. Velice příjemné a už se mi tvoří sliny.
Chuť: Hunter měl pravdu, je opravdu velice výrazný. Chutě se mi objevovaly postupně. Nejdřív normální chuť, těsně před polknutím se po poválení dostavila čokoládově kávová nasládlost (cca po 5 vteřinách v puse) a po polknutí se teprve rum rozjel na plné obrátky. Dojem medově husté čokolády s kakaem, kořenitost... a stále myslím na ten sušený banán, ale tentokrát ponořený v čokoládě s rozinkami. Výborná chuť, má rychlý nástup a pak pozvolně doznívá. Ten skok chutě po polknutí a dochutí mi ale přijde trošku rychlý. Doznívání mi přijde středně dlouhé a žádné nové chutě nepozoruji.
Shrnutí: Děkuji tedy za tip a s klidem tento rum řadím do svých nad90kových výšin. Škoda, že El Dorado je vypité, abych porovnal. Osobně bych možná ubral tak 10% sladkosti. Na zimní večery je tento rum úplně ideální. Ale to mi asi do té doby (asi určitě), nevydrží.
Body: 94

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.